Richard Paulík (41) do Sberbank přináší dlouholeté zkušenosti z oboru korporátního a investičního bankovnictví a to zejména z oblastí korporátních transakcí, investic soukromého kapitálu a dluhových kapitálových trhů. Převážnou část své profesní kariéry se také věnoval strukturovanému financování.

Richard Paulík zahájil svou kariéru ve skupině ING v Bratislavě v týmu korporátního a investičního bankovnictví. Během následujících 15 let pracoval na řídících pozicích v předních finančních institucích jako v Commerzbank AG, ve společnosti Dexia a ve skupině PPF, kde působil do roku 2011 jako ředitel strukturovaného financování. Před příchodem do Sberbank se ve společnosti BNP Paribas zaměřoval na velké korporace a zodpovídal za rozvoj prodejní strategie.

„Korporátní a strukturované financování představují klíčové oblasti banky, které chceme rozvíjet na nejvyšší možné úrovni. Jsme rádi, že jsme v našem týmu mohli přivítat Richarda Paulíka a Petra Vodenku jako vynikající odborníky s prvotřídními zkušenostmi. Naší klienti mají záruku, že Sberbank bude i nadále jejich silným partnerem v oblasti firemních financí,’“ uvedl Miroslav Lukáč, člen představenstva Sberbank CZ odpovědný za korporátní bankovnictví.

Kromě korporátního bankovnictví a strukturovaného financování spadají do divize vedené Richardem Paulíkem také bankovní služby pro finanční instituce, veřejný sektor a řízení úvěrových analýz.

Richard Paulík je absolventem Katz Graduate School of Business při University of Pittsburgh v USA a Ekonomické univerzity v Bratislavě, hovoří anglicky a německy. Mezi jeho záliby patří sport, cestování, potápění a horská turistika.

 

Petr Vodenka, specialista na strukturované financování Sberbank CZPetr Vodenka (37) se do týmu Richarda Paulíka připojil v srpnu. Povede oddělení zaměřené na strukturované financování. Jeho činnost se zaměří na oblasti financování akvizic, leveraged finance, syndikované úvěry a další strukturované produkty, včetně lokálních kapitálových trhů, a to napříč klientskými segmenty Corporate a SME. Petr Vodenka má v těchto oblastech dvanáct let relevantních zkušeností a do Sberbank přichází ze Citibank.

Související