Šárka Češková Snížková má dlouholeté zkušenosti v oblasti řízení lidských zdrojů a dobře zná prostředí českého zdravotnictví. V předešlých letech pracovala jako personální náměstkyně ve společnosti VZP ČR a jako vedoucí HR oddělení na Magistrátu hl. m. Prahy, působila také jako tisková mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Vedle přímého pracovního zapojení se osobně angažuje v rozvoji personalistiky v České republice, mimo jiné byla dlouholetou členkou představenstva People management fóra a Svazu bank a pojišťoven.

 „Ve společnosti EUROCLINICUM máme ambiciózní strategii a v českém ambulantním zdravotnictví vytváříme jednotnou síť. To je základem i pro tvorbu HR strategie naší skupiny. Tím hlavním cílem jsou samozřejmě proklientsky orientovaní a odborně erudovaní zaměstnanci, ale v HR strategii nezapomínáme ani na jejich rozvoj, péči a spokojenost. Jsem přesvědčená, že motivace a angažovanost našich zaměstnanců je nejdůležitější ekonomickou veličinou a na tu se musíme ve skupině zaměřit. Velkou výzvou je také v současné době nedostatek lékařů a sester, s čímž se potýkají asi všechna zdravotnická zařízení. Zdravotnictví je pro HR hodně specifické a velmi těžké odvětví, mě to ale baví,“ komentuje novou pozici Šárka Češková Snížková, HR ředitelka ve společnosti EUROCLINICUM.

Vystudovala Francouzský jazyk a literaturu na Karlově univerzitě v Praze a Master of Business Administration na Prague International Business School.

Zajímá se o hudbu, moderní umění a ráda hraje golf. Je vdaná a má čtyřletého syna.