Bernhard Maier (55) je od svého mládí úzce spjat s automobily. Nejdříve se vyučil automechanikem a následně pokračoval ve studiu podnikové ekonomiky v německém Calw. Poté, co pracoval u firmy Nixdorf, nastoupil v roce 1988 do prodejní organizace společnosti BMW AG, kde zastával různé řídicí funkce na domácím trhu i v zahraničí. V červnu 2001 přestoupil k Porsche AG a vedl aktivity domácí prodejní organizace. V roce 2010 se v Porsche AG stal členem představenstva za prodej a marketing. Jako nový předseda představenstva ŠKODA AUTO bude důsledně prosazovat další rozvoj značky.

Předsednictví přebírá od Winfrieda Vahlanda (58), který v předchozích letech přivedl značku největším růstem i modelovou ofenzívou v její historii do nové dimenze. „Nebylo to pro mne snadné rozhodnutí převzít po více než pěti tvořivých, úspěšných a krásných letech nové úkoly v koncernu,“ řekl Prof. Dr. Winfried Vahland. „ŠKODA je něco naprosto výjimečného. Základem této výjimečnosti je velká škodovácká rodina, stejně jako síla a dynamika této značky,“ dodává Vahland, který přebírá od 1. listopadu 2015 odpovědnost a zároveň funkci prezidenta a CEO pro nově vytvořený koncernový region NAR. V této roli bude zároveň zastávat funkci člena představenstva značky Volkswagen.

S objemem prodeje přes 1 milion automobilů a přítomnosti značky na více než 100 trzích celého světa se již ŠKODA etablovala jako mezinárodní velkovýrobce automobilů. Se svým designem a moderní technikou dosáhly automobily ŠKODA nejvyšší pozice ve svém segmentu.