DC2 společnosti TTC TELEPORT je plně modulárním datovým centrem, které se svým vybavením a technologickým řešením řadí k nejmodernějším zařízením tohoto typu v Evropě. DC2 prochází v současnosti certifikačním procesem Uptime Institute na kategorii Tier III, což zaručí dostupnost
99,982 %. V datových centrech této třídy lze provádět servis a údržbu bez dopadu na dostupnost a chod služeb.

 

 

Komplex DC2 se rozprostírá na ploše 8 000 m2 a je rozčleněn do 34 sálů s možností dalšího přizpůsobení na míru a individuálním potřebám zákazníků – modifikovat lze veškeré provozní a technické části. Rozsáhlé možnosti modularity a vysoká flexibilita by měla oslovit zákazníka, ať už hledá cenově dostupné řešení nebo komplexní high-end zázemí pro provoz kritických aplikací a výpočetně náročných operací.

 

Vysoký bezpečnostní standard

Velký důraz je u DC2 kladen na bezpečnost – fyzické zabezpečení je zajištěno několikastupňovým přístupovým systémem, jednotlivé sály jsou přístupné pomocí elektronického systému, přičemž si zákazník může podle svých potřeb zvolit úroveň ověření, nechybí ani bezpečnostní kamerový systém a monitoring provozu v celém datovém centru. Fyzické zabezpečení i přístupový systém a jeho ústředna splňují velice přísné bezpečnostní normy NBÚ.

Spolehlivá dodávka elektrické energie probíhá vzájemně nezávislými přívody elektřiny ze dvou vysokonapěťových rozvoden (110 kV/22 kV) přes vlastní rozpínací stanici. V objektu se zároveň nachází několik nízkonapěťových rozvoden, přítomny jsou také dieselagregáty a záložní modulární UPS, které v případě výpadku zabrání přerušení dodávky elektrické energie nejen pro zařízení zákazníků, ale i pro podpůrné technologie datového centra. Elektrické napájení je standardně v kategorii TIER III, k dispozici je však i možnost rozšíření na TIER IV.

Celý komplex je zároveň monitorován systémem elektronické požární signalizace, každý sál je řešen jako samostatná místnost, oddělená speciálními konstrukcemi a stěnami, opatřenými protipožárními ucpávkami s vysokou odolností.

Pro chlazení je u DC2 použit osvědčený systém centrální výroby chladu, který je následně distribuován až k technologiím umístěným v zákaznických sálech. Chlazení obstarává vodní systém prostřednictvím kapalinových suchých chladičů a kompresorových chillerů, včetně bohaté možnosti využití freecoolingu.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist