Firma VSHosting se chystá v letech 2016 a 2017 expandovat kromě našich východních sousedů i do Polska a Maďarska. Netají se ani tím, že zemí, ve kterých má zájem působit, bude daleko více. V plánu je dále Německo, Velká Británie, a s projektem Snackhost chce expandovat dokonce i do USA.

S rozšiřováním společnosti samozřejmě souvisí i rostoucí poptávka po pracovní síle. Nábor zaměstnanců firma již nedávno odstartovala. Nové pracovníky hledá například na pozice PHP a SQL programátor/developer, Angular a JavaScript vývojář nebo Senior Linux Guru. „Hledáme zejména nadšence z oblasti IT, kteří se budou chtít podílet na projektech s celosvětovým dopadem,“ říká Damir Špoljarič, ředitel společnosti VSHosting. Nejen v rámci náboru chystá firma v řádech několika týdnů spuštění nového webu s nově nabízenými službami, a to i v anglickém jazyce a následně v polštině a dalších jazycích.

Novou pobočku otevře firma v Bratislavě. Její spuštění je prozatím odhadováno na 4. čtvrtletí letošního roku. Pobočka bude mít charakter obchodního zastoupení společnosti a obchodně-realizační tým bude čítat až 10 zaměstnanců. Půjde zejména o obchodní zástupce se znalostí lokálního trhu. Nová pobočka bude určena pro slovenské, ale nově také maďarské klienty. Propojena bude s pražskou centrálou, která bude nově vzniklou pobočku koordinovat ve většině aktivit.

Společnost v srpnu roku 2015 otevřela Serverpark, jedno z nejmodernějších datových center v České republice v hodnotě 250 milionů korun. Stavba dalšího datového centra, Serverpark 2, kterou VSHosting označuje jako jedno z  ekologických datových center v ČR, je naplánována na rok 2018. Bude skýtat kapacitu až 11 000 serverů, které budou zaplňovány v 5 fázích.