Princip nového způsobu výběru je stejný jako u bezkontaktních plateb u obchodníků – stačí mávnout kartou, přiložit platební nálepku nebo telefon s aplikací ČSOB NaNákupy, zadat PIN a vybrat požadovanou hotovost. Během září si veřejnost bude moci novinku vyzkoušet v pilotním provozu na 37 bankomatech. Do konce roku by jich mělo být 80.

„Víme, že bezkontaktní výběry z bankomatů jsou pro veřejnost lákavé. Naši klienti, kteří využívají aplikaci NaNákupy, mají navíc možnost vybrat si peníze i mobilem, což ještě více zvyšuje atraktivitu této služby. Teď už opravdu bude možné vyrazit za zábavou nebo na nákupy, aniž byste si museli brát kartu či peněženku. Pomocí mobilu nejen zaplatíte, ale nově také v případě potřeby vyberete hotovost,“ říká Jana Opršalová, manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB.

Bezkontaktní výběry z bankomatů se budou pilotovat zatím na 37 bankomatech po celé České republice. „Alespoň jeden bezkontaktní bankomat bude ve velkých městech, jako jsou Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové a samozřejmě Praha. Pokud zkušební provoz dopadne dobře, zavedeme bezkontaktní výběry na dalších bankomatech. Do konce roku by jich mělo být až 80,“ upřesňuje Jana Opršalová.

Bezkontaktní výběr z bankomatu je tady. Bankovky z něj vytáhnete i mobilem

Zavedení bezkontaktních bankomatů podle ČSOB znamená pro klienty zvýšení komfortu a bezpečnosti. Jestliže bude klient provádět transakce na bankomatu bezkontaktně, zcela odpadá nebezpečí možného skimmingu. Skimmování magnetického proužku platební karty a její následné zneužití totiž hrozí jen při kontaktním použití karty. Bezpečnost podporuje i fakt, že klient musí i při bezkontaktním výběru hotovosti vždy zadat PIN.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist