Tomáš Procházka vystudoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické. Už při studiu nastoupil jako account manažer do ING Bank. Odtud později přešel do HVB Bank, kde měl na starosti vztahy s klíčovými zákazníky v oblasti komerčních nemovitostí. Od roku 2007 pak v HVB Bank, nyní již po změně jména na UniCredit Bank, vedl tým nemovitostního financování.

„Celá moje profesní kariéra byla doposud spojená s bankovnictvím. Téměř patnáct let jsem strávil právě v UniCredit Bank. Příchod do Accolade je tak pro mě poměrně zásadní změnou,“ říká Tomáš Procházka CFO skupiny Accolade. „S nemovitostním financováním mám dlouhodobé zkušenosti. Zažil jsem jak živelný růst začátku tisíciletí, tak komplikace po roce 2007 / 2008. Těším se na spolupráci s kolegy a věřím, že spolu s nimi přispěji k další středoevropské expanzi skupiny Accolade,“ dodává.

Pozice CFO byla v Accolade vytvořena nově. Tomáš Procházka bude mít na starosti optimalizování financování skupiny a posílení komunikace s financujícími bankami a investory. O finance skupiny bude pečovat společně s finančním ředitelem Petrem Macem.

„V Accolade stavíme tým lidí, kteří výborně rozumí nemovitostem. Tomáš Procházka, se svými velkými zkušenostmi z bankovnictví, je silná posila,“ konstatuje Milan Kratina, CEO skupiny Accolade. „Tomáš má obrovské zkušenosti, je respektovanou osobností a jsem velmi rád, že se nám podařilo přesvědčit ho, aby se stal součástí Accolade,“ dodává Kratina.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist