Vladimír Bartoš, ředitel podpory prodeje, Minerva Česká republika

Nabízíme širší pokrytí podnikových procesů bez navýšení ceny. Do ERP systému QAD napojujeme výrobní a skladovací technologie (MES), dle průběhu výroby řídíme údržbu, přímo ze systému QAD podporujeme rozhodování (BI), vedle podnikového MRP plánování nabízíme podrobné dílenské plánování s automatickou optimalizací dle alternativ, dostupných zdrojů a optimalizačních kritérií (APS) apod. S tím souvisí nové technologie, jako mobilní klienti pro řízení materiálového toku nebo pružná architektura pro kombinaci vzdálené cloudové instalace a řízení výrobních technologií ve firmě.

 

Jan Líbal, vedoucí přímého prodeje SME, Asseco Solutions

Asi již mohu říct, že jsme zásadním způsobem inovovali systémy Helios, po stránce vzhledu, uživatelského ovládání, ale zároveň i funkcionality. Musím zmínit například plnohodnotné Business Inteligence přímo v ERP, provoz našich ERP v cloudu pomocí zajímavé služby Erport a nemohu také opomenout řešení SCS, které je zcela konkrétní a funkční odpovědí na požadavky Průmyslu 4.0. To jsou konkrétní věci, které již zákazníkům nabízíme.

 

Jiří Melzer, majitel a jednatel, DC Concept

V posledních letech jsme do našeho informačního systému zabudovali pokročilé plánování výroby (APS), aparát pro snadnou tvorbu mobilních aplikací, vlastní docházkový systém, systém pro správu dokumentů (DMS), výrazně jsme zdokonalili vestavěný manažerský informační systém (BI) a posunuli na novou kvalitativní úroveň modul personalistiky jeho propojením s aparátem umožňujícím provádění psychometrických testů osob ucházejících se o zaměstnání.

 

Jiří Přibyslavský, konzultant pro analytiku a finance, SAP ČR

Letos v září jsme uvedli novou ERP verzi SAP S/4HANA 1709, stejně tak každé čtvrtletí uvádíme na trh novou cloudovou verzi SAP S/4HANA. V souvislosti s in-memory technologií SAP HANA, na které SAP S/4HANA běží, dochází nově k technickému začlenění původně nadstavbových řešení typu pokročilé plánování výroby (PPDS) nebo řízení logistiky (SAP Transportation Management). Díky tomu není potřeba kopírování dat ani žádné technické mezivrstvy (Middleware).

 

Matěj Štochl, ředitel obchodního oddělení, Byznys software (součástí skupiny Solitea, bývalé J.K.R.)

Velmi jsme se posunuli na poli webových nástrojů, jdeme s dobou a uvědomujeme si, že procesy na firmách se mění. Dnes je absolutním standardem potřeba správy dat kdekoli v terénu. Proto jsme vyvinuli a neustále modernizujeme nástroje, které umožňují našim uživatelům pracovat se systémem, kdekoli se nacházejí. Rovněž posilujeme pozice projektových manažerů, toto vnímáme jako jednu z klíčových věcí, které z hlediska procesů nastupují.

 

Nikola Pleska, produktový manažer, Microsoft Dynamics

V letošním jsme uvedli řadu aktualizací našeho řešení pro ERP a CRM v cloudu a on-premise Dynamics 365, a to včetně plné lokalizace části pro ERP Dynamics 365 for Finance and Operations. Platforma Dynamics 365 zahrnuje krom běžných funkcionalit, na které jsme zvyklí u podnikových systémů pro řízení firem a řízení vztahů se zákazníky, také oborové řešení pro Retail, řešení pro servisní práci v terénu (Field Service), automatizaci projektového řízení, zákaznické služby.

Nově jsme také uvedli Dynamics 365 for Talent speciální řešení pro automatizaci úloh, které souvisí s životním cyklem zaměstnance ve firmě (onboarding, školení, benefity atd.) včetně samotného procesu náboru, ve kterém se zrcadlí datová síla služby LinkedIn.

 

Jiří Panec, ředitel divize Praha, Vision Praha

Přešli jsme na novou verzi vývojového prostředí . Zásadní z pohledu uživatele je potom to, že jsme našemu systému „vdechli život“. Z pasivního systému, do kterého uživatelé vkládají data, jsme udělali systém aktivní, který činnost uživatelů řídí a pomáhá jim v jejich práci.

 

Jaroslav Šmarda, hlavní analytik, Vema (součástí skupiny Solitea)

Vstoupili jsme do světa mobilních řešení a vytvořili jsme Mobilní výplatní lístek Vema pro operační systémy Android a iOS. Zaměstnanci u našich zákazníků si mohou na své chytré mobily nainstalovat tuto aplikaci a pak mají přístup ke svému výplatnímu lístku a dalším personálním údajům.

Z pohledu funkčních inovací bych chtěl zmínit rozvoj oblasti time managementu, kde jsme vytvořili nové aplikace pro plánování směn a pro plánování a evidence výkonů.

 

Martin Grof, principal presales consultant, Oracle

Oracle, jako jeden z mála dodavatelů inovuje stávající ERP portfolio o nové cloudové služby.

 

Anketa byla publikována v ICT revue 11/2017.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist