Aplikace Vidíš dobře je určená pro širokou veřejnost a umožňuje jednoduchou kontrolu zraku v pohodlí domova. U lidí, kteří brýle nenosí, slouží k otestování ostrosti vidění a určení, zda je vhodné zrak přeměřit u odborníka. Pro ty, kteří už brýle nosí, poslouží jako kontrola stávajících dioptrií.

Náš zrak se v průběhu času mění a drobných změn si nemusíme ani všimnout. Proto je pravidelná kontrola zraku velmi důležitá. Jedině tak zjistíme, zda skutečně zrakovou korekci nepotřebujeme, případně zda máme zrakovou korekci stále určenou správně. Díky včasnému podchycení změn vidění je také možné předejít nepříjemným projevům přílišné námahy očí jako jsou bolesti hlavy či pálení očí,“ uvádí Mgr. Andrea Doležalová, optometristka ze společnosti Wichterle & Vacík.

Zhoršené vidění do dálky je třeba včas řešit – čím dříve, tím lépe.Aplikace Vidíš dobře je zdarma ke stažení v App Store nebo Google Play. Ke spuštění testu je nutné aplikaci spárovat s počítačem. S celým procesem testování zraku, který i včetně nezbytné technické přípravy trvá jen pár minut, pomůže uživatelům jednoduchý průvodce na webových stránkách www.vidisdobre.cz.

Společnost Optiscont má s využitím moderních technologií a vývojem aplikací mnohaleté zkušenosti. Firma založila v roce 2008 síť samoobslužných Optiscont panelů, kde si lidé mohou objednat brýle přímo v čekárnách u očních lékařů. Odborný tým Optiscont na webu publikuje i články o možnostech péče o zrak a řešení zrakové korekce.    

„Chceme být lídrem technologických inovací v oblasti prodeje oční optiky. Nové technologie jsou součástí DNA naší firmy, což aplikací Vidíš dobře opět potvrzujeme. Naším cílem je nabídnout lidem co nejširší možnosti dostupné péče o zrak a zároveň jim výběr uživatelsky zjednodušit a zpříjemnit,“ představuje firemní vize Ing. Pavel Tichý, jednatel a spolumajitel společnosti Optiscont.

Hlavními partnerem projektu Vidíš dobře je Autoklub. Tato instituce upozorňuje na obrovská rizika zhoršeného vidění u řidičů a alarmující výsledky dlouhodobých výzkumů.      

Více informací: www.vidisdobre.cz, www.optiscont.cz

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist