Vize Tatum je jednoduchá – startup si klade za cíl usnadnit firmám vývoj aplikací využívající blockchain, a to i bez jakékoli předchozí zkušenosti v této oblasti. Díky unikátní platformě Tatumu se vývoj aplikací zkrátí z běžných 12 až 18 měsíců na několik hodin, maximálně několik dní. 

Získanou investici Tatum využije na posílení prodeje a marketing. „Především v zahraničí explodoval zájem firem o blockchainové řešení. Investice nám pomůže identifikovat nejlepší vertikály, díky kterým pak můžeme rychle škálovat,” uvádí Jiří Kobelka, CEO Tatum. Startup se zároveň chystá na další kolo investic.

Startup Tatum pracuje pro klienty jak v České republice, tak například ve Velké Británii a USA. Významným klientem na domácí půdě je Česká spořitelna, ve startupu se ale věnují i projektům z oblasti tokenizace realitního trhu v USA, trackování v supply chainu, historie potravin, digitální peněženky nebo státní digitální měny. Další spolupráci se startupem zvažují jak významné finanční instituce, tak několik výrobních firem v oblasti automotive nebo gaming platforma, kterou používá více jak 20 milionů uživatelů.

Založení startupu Tatum má na svědomí Jiří Kobelka společně se Samuelem Šramkem, kteří s projektem začali v roce 2018. V současnosti ve firmě pracuje 10 odborníků. V lednu se k týmu přidal Graham Morgan, který je v roli CRO odpovědný za sales. Graham přichází z úspěšného B2B scale-upu AccessPay, ve kterém vybudoval kompletní šedesátičlenný sales tým a dosáhl až 3 000 % meziročního růstu revenue.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist