Zdražování a vysoká inflace se na chuti Čechů utrácet za letní dovolenou v zahraničí vůbec neprojevují, uvádí obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. Letošní sezóna bude podle ní nejméně tak rekordní jako ta předchozí. Lidem, kteří si stále ještě nezakoupili letní pobyty, radí neváhat. Většinu zájezdů totiž mají v cestovní kanceláři již vyprodanou.

Pokud někteří Češi chtějí přece jenom za své letní cestování ušetřit, nedělají to většinou podle obchodní ředitelky na úkor kvality hotelu, ale spíše délky pobytu. „Takže nepojedou třeba na 12 dní, ale jen na osm až devět dní. Ale dovolenou si zkrátka dopřejí,“ komentuje v podcastu. Oblíbené destinace podle ní zůstávají stejné - Češi nejraději cestují do Turecka, Egyptu, Tuniska, Itálie nebo na řecké ostrovy.

Pátek také upozorňuje na to, že v letošní sezóně se nevyplatí čekat na last minute pobyty. Dříve bývaly synonymem pro velmi levnou dovolenou - to už dnes ale neplatí. „Dokonce se může stát, že v last minute budou ceny vyšší než first minute. Takže pokud máte daný termín dovolené, vyplatí se plánovat. Pak se nemusím podřizovat tomu, co zbylo na trhu,“ dodává.

Tento podcast vznikl v partnerské spolupráci s CK Blue Style.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist