Viktoria Plzeň se rychle otřepala po čtvrteční prohře v Evropské lize a na hřišti Mladé Boleslavi dokráčela k vítězství a důležitým třem ligovým bodům. Boleslav vyrukovala na lídra s ostrou hrou, během prvního poločasu nasbírali její hráči pět žlutých karet, Plzeň si však poradila a dál vede tabulku.

Sparta prohrávala doma s Jabloncem už 0:2, drtivým finišem si však zajistila alespoň bod. Milan Baroš vstřelil svůj první hattrick po návratu do české ligy proti Hradci Králové a nasměroval Baník do středu tabulky, kde zatím Slezanům patří deváté místo.

Plzeň zvládla bitvu v Boleslavi i v oslabení

Fotbalisté Plzně zvítězili v Mladé Boleslavi 2:0 a upevnili si vedení v tabulce. Před druhou Spartou mají Západočeši náskok čtyř bodů, Pražané ale večer dohrávají kolo s Jabloncem. Viktorii zajistili výhru brankami Daniel Kolář a Pavel Horváth z penalty. Oba týmy dohrávaly bez vyloučeného hráče.

Plzeň ukončila mladoboleslavskou sérii sedmi zápasů bez porážky a naopak sama protáhla svou ligovou neporazitelnost na devět utkání. Venku bodovala naplno popáté za sebou. Zároveň se vítězně naladila na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy s Fenerbahce, ve které potřebuje vyhrát.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 Kolář, 84. Horváth z pen. Rozhodčí: Bílek - Pelikán, Jiřík. ŽK: Jarolím, Štohanzl, Dosoudil, Ščuk, Magera - Fillo, Limberský, Procházka. ČK: 76. Magera - 66. Fillo. Diváci: 4786.

M. Boleslav: Miller - Kúdela, Ševinský, Dosoudil, Bořil (77. Sloboda) - Jarolím, Ščuk - Mareš (63. Sivrič), Magera, Štohanzl (86. Synek) - Nešpor. Trenér: Minář.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth (88. Hejda) - Fillo, Kolář (73. Rajtoral), Kovařík - Tecl (64. Bakoš). Trenér: Vrba.

Zdrcující finiš Sparty přinesl remízu

Závěrečný nápor korunovaný dvěma brankami přinesl fotbalistům pražské Sparty remízu 2:2 s Jabloncem. Severočechům nebylo nic platné, že vedli po trefách záložníka Tomáše Čížka 2:0, domácí odpověděli v poslední čtvrthodině góly Tomáše Přikryla a Tomáše Zápotočného. Sparta se tak s vypětím všech sil udržela na druhém místě tabulky a na vedoucí Plzeň ztrácí tři body. Jablonec je dva body za Spartou, stejně jako Olomouc.

Sparta Praha - Baumit Jablonec 2:2 (0:1)

Branky: 78. Přikryl, 88. Zápotočný - 44. a 53. Čížek. Rozhodčí: Královec - Slyško, Wilczek. ŽK: Hybš - Beneš. Diváci: 9812.

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš (74. Přikryl) - Vácha - Kadlec, Matějovský, Lafata, Krejčí (88. Hušbauer) - Kweuke (54. Bednář). Trenér: Lavička.

Jablonec: Valeš - Rossi, Beneš, Novák (67. Eliáš), Jablonský - Čížek (76. Hubník), Piták, Loučka, Zoubele, Vaněk - Třešňák (86. Pázler). Trenér: Kotal.

Slovácko rozstřílelo Teplice

Teplice zabředly v 19. ligovém kole ještě hlouběji do záchranářských bojů. Doma utrpěly se Slováckem debakl 0:4 a tímto skóre prohrály už potřetí v sezoně. Hosté vyškolili Severočechy z efektivity, úvodní dva góly dali z prvních dvou střel. Dvakrát se trefil bývalý teplický hráč Libor Došek, o zbylé branky se podělili Jan Trousil a Jiří Valenta.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 0:4 (0:2)

Branky: 19. a 66. Došek, 36. Valenta, 53. Trousil. Rozhodčí: Jech - Mencl, Moláček. ŽK: Mahmutovič, Ljevakovič, Rosa, Vondrášek - Hlúpik, Valenta. Diváci: 3390.

Teplice: Grigar - Kaufman, Jablonský, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek, Chovanec (62. Vůch) - Litsingi, Mahmutovič (71. Podaný), Kerič (46. Jindráček). Trenér: Ščasný.

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Mezlík, Kuncl - Hlúpik (78. Hála), Hofmann, Valenta (86. Daníček), Volešák - Kerbr (71. Skalák), Došek. Trenér: Habanec.

V hlavní roli Milan Baroš

Milan Baroš se znovu objevil v základní sestavě a soupeře zničil hattrickem. V páté minutě ukázal, že neztratil nic ze své rychlosti, obhodil si Jánošíka, a i když mu na zádech viseli tři protihráči, špičkou míč posunul kolem brankáře Koubka do sítě. Druhý gól vypadal podobně jako první: Hable dlouhým pasem za obranu vyslal do sóla Baroše, který tváří v tvář Koubkovi opět nezaváhal.

Gól jistoty přidala Ostrava po půli. Kukec prošel s míčem půl hřiště a jeho střelu do tyče dorazil zblízka do sítě Baroš. Hradec se celé utkání snažil kombinovat a hrát líbivý fotbal po zemi, k větším šancím se dostal až v závěru, nicméně neúspěšně.

Baník Ostrava - Hradec Králové 3:0 (2:0)

Branky: 5., 33. a 54. Baroš. Rozhodčí: Paták - Filípek, Gallo. ŽK: Šisler. Diváci: 9617.

Ostrava: Bárta - Stožický, Vomáčka, Kaprálik, Starý - Fantiš, Hable, Droppa, Kukec (83. Lukeš) - Baroš (78. Milosavljev), Soukup (16. Kraut). Trenér: Pulpit.

Hradec Králové: Koubek - Plašil (46. Halilovič), Jánošík, Fukal, Poděbradský - Holeš, Šisler, Schwarz (46. Strnad), Harba - Hadaščok, Kulič (60. Klapka). Trenér: Plíšek.

Budějovice vedení neudržely

Liberec otočil duel s Českými Budějovicemi a nakonec doma zvítězil 3:1. Hosty poslal do vedení po čtvrthodině Jakub Hora, ještě do půle ale srovnal Ondřej Kušnír a v 78. minutě svým premiérovým gólem v české lize rozhodl Ukrajinec Sergej Rybalka.

Na obě branky Slovanu přihrál Jiří Štajner, který ani dnes nezlomil čekání na 100. gól v nejvyšších soutěžích a zatím se tak nedočkal vstupu do Klubu ligových kanonýrů. V 90. minutě přidal třetí gól domácích bek Jiří Fleišman.

Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 3:1 (1:1)

Branky: 31. Kušnír, 78. Rybalka, 90. Fleišman - 15. Hora. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Vlasjuk. ŽK: Frýdek, Sackey - Novák, Rýdel. Diváci: 3438.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Karišik, Fleišman - Šural, Rybalka, Sackey, Frýdek (58. Delarge) - Štajner - Rabušic (70. Pavelka). Trenér: Šilhavý.

Č. Budějovice: Daněk - Ježdík, Mchojan, Lengyel, Novák - Klesa (76. Černý), Rýdel, Javorek, Hora - Táborský, Řezníček. Trenér: Švantner.

Doležal režíroval tříbrankovou výhru Olomouce

Olomoučtí fotbalisté vyhráli i svůj třetí jarní zápas, když dnes na domácím hřišti přesvědčivě zdolali Jihlavu 3:0. Hostům uškodilo vyloučení záložníka Karola Karlíka z 35. minuty, které Sigma potrestala krátce po změně stran třemi góly v rozmezí pěti minut.

Olomouc se posunula na třetí místo před Jablonec, ale ten má k dobru nedělní zápas na půdě druhé Sparty. Jihlava, která počtvrté za sebou nedokázala skórovat, zůstává jedenáctá a má pětibodový náskok na sestupové pozice. Hanáci za vítězství vděčí především útočníkovi Martinu Doležalovi. Ten připravil první dvě branky přesnými přihrávkami pro Michala Ordoše a Jana Schulmeistera, třetí branku Doležal vstřelil sám po Ordošově pasu.

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 3:0 (0:0)

Branky: 49. Ordoš, 52. Schulmeister, 54. Doležal. Rozhodčí: Kocourek - Košec, J. Paták. ŽK: Janotka - Karlík, Vaculík, Josl, Čvirik. ČK: 35. Karlík (Jihlava). Diváci: 4504.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Škerle, Šindelář, Vepřek - Hořava, Ordoš (77. Plšek), Pospíšil - Schulmeister (65. Petr), Doležal, Navrátil (86. Falta). Trenér: Pivarník.

Jihlava: Blažek - Vaculík, Šourek, Čvirik, Josl - Rada, Karlík - Masopust (60. Tlustý), Jungr (86. Vašíček), Kosak (69. Kliment) - Šimonek. Trenér: Komňacký.

Juhar ukončil slávistické trápení

Sedmnáct zápasů čekali fotbalisté Slavie na výhru venku. Klaplo to v pátek v Brně, kdy se v 61. minutě dostal k míči Martin Juhar a za vápnem napřáhl a brankář Martin Doležal jeho střelu pustil do sítě. Slávisté, kteří z posledních sedmi zápasů v lize měli jen dva body, pak už dokázali dotáhnout zápas k vítěznému konci. Mohou za to poděkovat i brankáři Kamilu Čontofalskému, který v poslední minutě vyškrábl nad branku střelu Pernici.

Brno se tak na jaře trápí dál, protože ani ve třetím zápase nedokázali v jarní části soutěže získat ani bod.

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branka: 62. Juhar. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Peřina. ŽK: Michal Škoda - Bortel, Vošahlík. Diváci: 4102.

Brno: Doležal - Husár, Pernica, Brabec, Hyčka (84. Traoré) - Pašek (57. Kunc), Šoljič, Zavadil, Mezlík - Švancara (61. Přerovský), Michal Škoda. Trenér: Čuhel.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Čonka - Gecov (46. Zmrhal), Juhar, Petrák, Mičola (90. Šimeček) - Škutka (66. Milan Škoda), Vošahlík. Trenér: Rada.

Mašán se neprosadil a Dukla má výhru

Dukla neprohrála čtyři zápasy za sebou a zůstává v neúplné tabulce šestá, Příbram venku prohrála pošesté za sebou a na nesestupové příčky ztrácí dál bod.

Po dvaceti minutách se na Julisce dostala do první větší šance Příbram, ale Mašánovu a Koukalovu akci zakončil Krbeček jen do náruče domácího brankáře Rady. Kuvajťan Mašán, který v minulém kole s Teplicemi oslavil prvoligový debut dvěma góly, byl opět hodně vidět, ale prosadit se tentokrát nedokázal.

V 59. minutě prokličkoval pokutovým územím hostů Borek, jenž přízemním pokusem těsně minul tyč. Bývalý záložník Příbrami mířil mimo tři tyče i o chvíli později. Dukla získala převahu a to se nakonec projevilo i na skóre, když nejdříve trefil Marek halfvolejem břevno, odražený míč se dostal k Přeučilovi a ten ho zblízka dorazil do branky.

Dukla Praha - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Branka: 69. Přeučil. Rozhodčí: Matějek - Kordula, Hájek. ŽK: Mašán (Příbram). Diváci: 1724.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Božič - Gedeon, Borek, Malý (90. Ouedraogo) - Přeučil (78. Kalouda), Marek, Néstor (32. Hašek). Trenér: Kozel.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Koukal, Mašán (78. Wágner), Tarczal, T. Pilík (81. Šlapák), Krbeček - Střihavka (70. Valenta). Trenér: Marko.