Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v dohrávce 20. kola první ligy nad pražskou Duklou 1:0. Do základní sestavy domácích se potřetí za sebou nevešel Štajner, zkušeného kapitána Gedeona nechala na lavičce i Dukla. Boleslav rozhodla o nejtěsnější výhře až v 83. minutě, kdy se po rychlé souhře Davida jarolíma se Šultésem do prázdné branky prosadil Jasmin Ščuk.

Mladá Boleslav - Dukla Praha 1:0 (0:0)

Branka: 83. Ščuk. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Koreš, Nešpor - Hlinka, Berger. Diváci: 3179.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Rosa - D. Jarolím, Ščuk - Zahustel, Koreš (56. Štajner), Štohanzl (80. Magera) - Nešpor (71. Šultes). Trenér: K. Jarolím.

Dukla: Rada - Romera, Božič, Štětina, Matěj Hanousek (85. Marek) - Hlinka, Koval (80. Ouedraogo), Marek Hanousek - Engelmann (73. Černý), Pospěch, Berger. Trenér: Kozel.

Střelci a brankáři

Nejlepší střelci 1. ligy:

11 - Lafata, 10 - Hušbauer (oba Sparta), Mahmutovič, Litsingi (oba Teplice), Pospěch (Dukla), 9 - Nešpor (Mladá Boleslav), 8 - M. Hubník, Doležal (oba Jablonec), Tecl (Plzeň), 7 - Kerbr (Slovácko), Vašíček (Znojmo), Harba (Jihlava), Ščuk (Mladá Boleslav), 6 - Bednář (Sparta), Wágner (Plzeň), Piták (Slavia).

Brankáři s čistým kontem:

9 - Vaclík (Sparta), 6 - Rada (Dukla), Kozáčik (Plzeň), Hrubý (Znojmo), Hladký (Brno), 5 - Kovář (Liberec), Blažek (Jihlava), Grigar (Teplice), 4 - Miller (Mladá Boleslav), Hruška (Příbram), Valeš (Jablonec), Pavlenka (Ostrava), Berkovec (Bohemians 1905), 3 - Rakovan (Slavia), Heča (Slovácko), Diviš (Mladá Boleslav).

Plzeň jen remizovala se Slováckem

Fotbalisté Plzně hráli ve 20. ligovém kole se Slováckem 0:0 a jejich ztráta na vedoucí Spartu narostla deset zápasů před koncem sezony na deset bodů. Ve Štruncových sadech dnes bylo hlavně v úvodu k vidění plno šancí, ale neprosadil se ani ve čtvrté minutě z penalty domácí Pavel Horváth. Úřadující mistr po prohrách na Spartě a v Evropské lize v Lyonu nevyhrál třetí soutěžní zápas po sobě.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Hrubeš - Kříž, Vlasjuk. ŽK: Kolář, Limberský - Rada, Došek, Šimko. Diváci: 8525.

Plzeň: Bolek - Řezník, Čišovský (46. Hrošovský), Hejda (61. Hubník), Limberský - Horváth, Procházka - Petržela, Kolář, Rezek - Tecl (74. Wágner). Trenér: Uhrin.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš (90. Ondřejka), Valenta (88. Mezlík), Petr (84. Havlík), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Zbytečný faul Zápotočného daroval Spartě tři body

Fotbalisté Sparty ve 20. kole první ligy vydřeli výhru 1:0 na hřišti Příbrami. O jediný gól se deset minut před koncem postaral z penalty kapitán týmu David Lafata, který potrestal faul obránce Zápotočného. Do té doby se však sparťané trápili a větší šance měli domácí, ale aktivní Jakub Řezníček ani jednu ze tří šancí nevyužil. Sparta má na prvním místě tabulky náskok 10 bodů.

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 80. Lafata z pen. Rozhodčí: Nenadál - Jiřík, Hock. ŽK: Zápotočný, Jugas, Volešák, Hájovský - Matějovský.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - T. Pilík, Tarczal, Krbeček (81. Mašán), Volešák (86. Švancara) - Stratil (59. Mareš), Řezníček. Trenér: Čuhel.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal (86. Vacek), Matějovský (78. Juliš), Mareček (65. Konaté), Hušbauer - Lafata. Trenér: Lavička.

Klusáčkova premiéra u Klokanů přinesla výhru

Fotbalisté Bohemians 1905 při prvoligové premiéře trenéra Luďka Klusáčka porazili doma Liberec 1:0 a posunuli se na předposlední místo tabulky před Ostravu. Utkání 20. kola rozhodl v závěru úvodní půle Ivan Lietava. Pražský nováček získal první body v jarní části sezony, čtvrtý Slovan v ní naopak poprvé prohrál.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 45. Lietava. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Kubr. ŽK: Rada, Cseh - Jarolím, Pavelka. Diváci: 4024.

Bohemians: Berkovec - Pauschek, Cseh, Krch, Kalina - Jindřišek, Rada - Hora, Jeremenko (72. Moravec), Bartek (88. Nerad) - Lietava (90.+2 Klavík). Trenér: Klusáček.

Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Pimpara, Frýdek - Pavelka, Rybalka - Luckassen (86. Káva), M. Jarolím (70. Sackey), Kolár - Budnik (70. Douglas). Trenér: Šilhavý.

Brno se rozešlo smírně s Baníkem

Fotbalisté Zbrojovky Brno remizovali ve 20. kole první ligy s Baníkem Ostrava 0:0. Hosté si tak prodloužili sérii bez vítězství na jedenáct zápasů a vinou horšího skóre klesli na poslední místo tabulky za Bohemians 1905, kteří dnes porazili 1:0 Liberec.

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Vysloužil. ŽK: Janotka, Skalák (oba Brno). Diváci: 5078.

Brno: Hladký - Buchta, Košťál, Schuster, Pernica - Janotka (63. Kroupa), Šisler, Fischer, Zavadil, Skalák, - Markovič (83. Lutonský). Trenér: Kotal.

Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Štěpán, Greguš, Kukec, Holzer (64. Svěrkoš) - Škutka, Krmenčík. Trenér: Komňacký.

Jablonec vyhrál penaltou z poslední minuty

Fotbalisté Jablonce porazili ve 20. kole první ligy Olomouc po divokém závěru 2:1. Domácí vedli od 41. minuty díky brance Tomáše Čížka, Hanáci ale tři minuty před koncem dokázali zásluhou Jakuba Rolince vyrovnat. V poslední minutě ale rozhodl o výhře Severočechů z penalty kapitán Luboš Loučka a prodloužil tak čekání Sigmy na body ze stadionu na Střelnici na osm zápasů a devět let.

Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 41. Čížek, 90. Loučka z pen. - 87. Rolinc. Rozhodčí: Jílek - T. Kovařík, Urban. ŽK: Eliáš, Štochl - Škerle, Varadi. Diváci: 2035.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Štochl, Kysela, Jablonský - Kopic (88. Třešňák), Kubista, Loučka, Novák, Čížek (90.+1 Rossi) - Fantiš (90.+2 Okleštěk). Trenér: Skuhravý.

Olomouc: Blaha - Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle - Zahradníček, Pospíšil (83. Nepožitek), Fall (46. Depetris) - Navrátil (72. Falta), Houska, Rolinc. Trenér: Psotka.

Slávistický kouč Pastoor má první výhru

Fotbalisté Slavie porazili Znojmo 2:1 a jejich trenér Pastoor se tak v domácí premiéře dočkal prvních tří bodů na lavičce pražského klubu. Třetí domácí výhru 2:1 za sebou zajistil červenobílým dvěma brankami navrátilec do sestavy Karel Piták, který nastoupil netypicky na levém křídle, výborný výkon předvedl domácí špílmachr Damien Boudjemaa. Za hosty skóroval Nermin Crnkič. Slavia se v neúplné tabulce dostala na deváté místo o bod před Znojmo.

Slavia Praha - 1. SC Znojmo 2:1 (1:0)

Branky: 39. a 80. Piták - 73. Crnkič. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Černý. ŽK: Diarrassouba, Cihlář, Haurdič (všichni Znojmo). Diváci: 4637.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Škoda, Smejkal, Ritchie - Zmrhal, R. Hrubý - Juhar (70. Vošahlík), Boudjemaa, Piták (85. Lička) - Necid. Trenér: Pastoor.

Znojmo: V. Hrubý - Helísek (58. Crnkič), Hnaníček, Odehnal, Mudra - Reljič (72. Stáňa), Haurdič, Lacko, Cihlář - Diarrassouba - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Jihlava po Dukle trápila i Teplice

Fotbalisté Teplic remizovali na hřišti Jihlavy 1:1. Domácí vedli po gólu Karlíka, v 72. minutě zajistil Severočechům alespoň bod Nivaldo. Třetí Teplice tak popáté za sebou venku nevyhrály a daly šanci Liberci, aby se bodově dotáhl. Jihlava naopak na jaře potřetí ze čtyř zápasů bodovala.

Vysočina Jihlava - FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 12. Karlík - 72. Nivaldo. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Ochotnický. ŽK: Kučera, Jungr, Josl - Hošek, Jablonský, Vůch, Nivaldo. Diváci: 3298.

Jihlava: Blažek (45. Hanuš) - Jánoš, Šourek, Krejčí, Josl - Karlík, Kučera - Masopust (88. Kukol), Jungr (77. Mešanovič), Vaculík - Harba. Trenér: Rada.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Hošek, Jablonský, Krob - Ljevakovič, Ramos (46. Vůch) - Litsingi (64. Salami), Vachoušek (90.+1 Takács), Nivaldo - Jindráček. Trenér: Ščasný.

1. Sparta 20 17 3 0 49:12 54
2. Plzeň 20 13 5 2 42:16 44
3. Teplice 20 10 5 5 42:23 35
4. Mladá Boleslav 20 9 7 4 38:22 34
5. Liberec 20 9 5 6 22:24 32
6. Dukla 20 8 6 6 23:20 30