Josef Jandač a Jiří Kalous mají vést hokejisty týmu HC Lev, který bude od nové sezony KHL působit v Praze. Tvrdí to tisková zrpráva klubu s tím, že je s oběma dohodnuta a smlouva má být podepsána v nejbližších dnech.

Jandač je však ve svých vyjádřeních opatrnější. "Stále probíhají jednání, oficiálně nic hotového není. A nerad bych to zakřikl. Před dvěma lety jsem jednal s Kyjevem, psalo se, že je budu trénovat a nakonec z toho sešlo," řekl s tím, že spolupráce obou stran je blízko.

Jandač má být hlavním koučem a v této sezoně vedl Spartu, s níž má Lev úzce spolupracovat. Kalous byl dosud trenérem Liberce.

Zástupci klubu jednají o možnosti hrát domácí zápasy v O2 areně, kam se vedení rozhodlo přesunout Lva z Popradu po první sezoně v KHL. V libeňské hale má však dále působit i extraligová Slavia. Lev věří, že všechny strany najdou společnou řeč.

"Je dobré, že ochota a časový prostor pro jednání stále jsou," uvedl v tiskovém prohlášení Jan Musil, předseda představenstva HC Lev a zároveň generální ředitel společnosti ČKD Group, která je majoritním vlastníkem klubu. "Pro případ, že by se tak nestalo, máme v záloze kvalitní náhradní řešení," tvrdí.

Na základě nově uzavřené smlouvy se Spartou může Lev využívat zázemí Tipsport areny a spolupracovat s týmy holešovického klubu.

Od května vstoupí do HC Lev další akcionář, jímž má být švýcarská energetická firma A-Energy, za níž stojí významní ruští podnikatelé. Ta má mít v klubu stejně jako ČKD Group padesátiprocentní podíl.