„S blížícím se koncem původního mandátu obou vrcholových manažerů tak dala společnost najevo, že s nimi počítá i do budoucna. Díky tomu bude zachována kontinuita v klíčových oblastech řízení firmy“, vysvětlil předseda dozorčí rady prof. Václav Pačes.

 

 

Pavel Cyrani, člen představenstva Skupiny ČEZPavel Cyrani stál u zrodu strategie Skupiny ČEZ, která se více zaměřuje na „novou“ energetiku. Aktivně se podílel také na klíčových úspěšných transakcích posledních let: např. dohoda o narovnání s Evropskou komisí, výhodný prodej elektrárny Chvaletice nebo uzavření historického kontraktu na dodávku uhlí pro elektrárnu Počerady v hodnotě 200 mld. Kč. Pavel Cyrani je uznávaným odborníkem na energetiku, pravidelně vystupuje na konferencích k zásadním tématům energetiky v ČR i Evropě, je členem představenstva mezinárodní organizace Eureletric, členem poradního sboru International Energy Agency a členem expertního týmu pro energetiku Svazu průmyslu a dopravy.

Před nástupem do ČEZ,  působil sedm let v management consultingu ve společnosti McKinsey & Company, kde se specializoval na sektor energetiky. Pavel Cyrani působí ve Skupině ČEZ od roku 2005 a kromě útvaru asset management řídil téměř čtyři roky útvar controlling v divizi finance.

Pavel Cyrani vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor mezinárodní obchod, a titul MBA. v oboru finance získal v USA na Kellogg School of Management.

 

Michaela Chaloupková, členka představenstva Skupiny ČEZMichaela Chaloupková je jednou z předních českých manažerek, pravidelně se umísťuje v žebříčku TOP 25 žen českého byznysu. Aktivně se angažuje v oblasti společenské odpovědnosti a udržitelného  podnikání (Company Social Responsibilty), je CSR leaderem Skupiny ČEZ. I díky její aktivní činnosti stanul ČEZ na stupních vítězů v soutěži TOP odpovědná velká firma za rok 2014. Ve svěřené odborné oblasti se zasloužila zejména o zavedení jednotného centralizovaného nákupu ve Skupině ČEZ (úspory 30 mld. Kč jen za posledních 6 let) a prosazování principů diverzity a flexibility do firemních strategií a procesů.

Michaela Chaloupková, MBA působí ve Skupině ČEZ od roku 2003. Od 1. ledna 2007 byla ředitelkou sekce Integrovaný nákup, od 1.1.2012 je ředitelkou divize nákup (od 1. 1. 2014 divize správa). Od počátku roku 2014 spadá pod divizi správa také útvar personalistika.

Michaela Chaloupková vystudovala Fakultu právnickou Západočeské univerzity v Plzni, absolvovala Executive Master of Business Administration Program (MBA) na KATZ School of Business, University of Pittsburgh se zaměřením na energetiku.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist