Roman Grunt (45) zahájil svou kariéru v roce 1996 ve společnosti Arthur Andersen jako auditor, kde měl na starosti především klienty z automobilového průmyslu. Na začátku roku 2000 přijal nabídku společnosti Zentiva na pozici interního auditora a v oblasti farmacie strávil následujících deset let. Od roku 2002 byl v Zentivě ředitelem controllingu. V rámci akvizic a expanze Zentivy do středo- a východoevropského regionu byl zodpovědný za controlling celé skupiny a za implementaci reportingu v jednotlivých zemích. Na konci roku 2007 pak byl jmenován do pozice finančního ředitele (CFO) a člena představenstva společnosti Eczacibasi Zentiva, turecké akvizice Zentivy.

V polovině roku 2010 přešel Roman Grunt do společnosti ČEZ na pozici CFO pro oblast Turecka a zároveň se stal členem představenstva v několika tamních společnostech. Řídil zde veškeré finanční operace a financovaní tureckých aktivit a projektů.

Na konci roku 2013 se vrátil do České republiky a znovu do oblasti farmacie. Nastoupil jako generální ředitel společnosti Farmak, která se zaměřuje na vývoj, výrobu a marketing účinných látek, které jsou podkladem pro výrobu léků. Od 1. září letošního roku je generálním ředitelem QUINTA-ANALYTICA.  

Roman Grunt vystudoval ČVUT v Praze, obor ekonomika a řízení podniku, a také London Business School, obor corporate finance.

Související