Marek Pohl bude ze své nové pozice ve společnosti BNP Paribas Real Estate zodpovědný za řízení celého týmu Valuation, jehož úkolem je oceňování hodnoty nemovitostí napříč všemi realitními segmenty. Jeho oddělení připravuje nezbytné podklady pro financování, refinancování, analýzy nebo investiční transakce po celé České republice a na Slovensku. Mezi jeho klienty patří přední developerské společnosti, investiční fondy nebo banky a další financující instituce.

"Markovo povýšení i jmenování souvisí se stoupající poptávkou po práci týmu Valuation a celkovou expanzí naší společnosti na českém a slovenském trhu. Marek patří k nejlepším expertům v této oblasti. Očekáváme od něj další profilaci služeb celého oddělení a rovněž nové zakázky," konstatuje Stewart Thomson, Country Head BNP Paribas Real Estate v České republice.

Marek Pohl, jenž je absolventem Fakulty stavební na ČVUT, je na tuzemském trhu nemovitostí činný 8 let, od roku 2016 pracuje v BNP Paribas Real Estate. Odpočátku se specializuje právě na oceňování. Jen v loňském roce se svými kolegy ocenili nebo přecenili hodnotu majetku ve více než stovce obchodních případů.