Do finále prvního ročníku, který navázal na „testovací“ nultý ročník soutěže, se probojovalo celkem šest absolventských prací studentů ze tří škol (Univerzita Palackého Olomouc, Univerzita Obrany Brno a Masa-rykova Univerzita Brno).
Odborná porota vybrala dvě nejlepší absolventské práce. V kategorii bakalářských prací se za práci na té-ma: „Návrh kompetenčního modelu obchodních zástupců vzdělávací organizace“, stala vítězkou paní Kateřina Horáková z Univerzity Palackého v Olomouci.
Národní cenu za nejlepší diplomovou práci na téma: „Stratégia vzdelávania a rozvoja pracovníkov po-radenskej spoločnosti s využitím metodiky balanced scorecard a princípov učiacej sa organizácie“, získala paní Anna Šteffeková také z Univerzity Palackého v Olomouci.
Odbornou porotu hodnotitelů tvořili zástupci z firemní i akademické sféry. „Při hodnocení absolventských prací jsme se zaměřili na inovativnost zvoleného tématu, využitelnost práce pro další bádání a praxi a pro-pojení teorie a praxe“, uvádí jeden z členů poroty, PhDr. Zdeněk Palán, prezident AIVD ČR.
Ke slavnostnímu vyhlášení vítězů přijal pozvání pan Ctirad Lolek, ředitel lidských zdrojů Telefónica O2, který v programu akce představil své zkušenosti a postřehy k práci s talenty ve firmách. V následné pane-lové diskuzi na téma „Talent management a dnešní studenti a absolventi“ vystoupili další významní zástup-ci firemní a akademické sféry.
„Cílem naší aktivity je nejenom ocenit a povzbudit autory nejlepších diplomových prací, ale i umožnit se-tkání studentů a zaměstnavatelů a zprostředkovat jim výměnu zkušeností“, říká Zita Lara, ředitelka PMF. Na toto navazuje i Dana Demjanovičová, personální ředitelka Karlovarských minerálních vod a členka hodnotící poroty: „V dnešní době mají absolventi škol s předchozí kvalitní praxí daleko větší šanci uspět na trhu práce. Současně je v zájmu zaměstnavatelů, aby spolupracovali se školami a umožňovali studentům vyzkoušet si své teoretické poznatky v praxi a získat tak potřebné dovednosti pro další uplatnění. Zaměst-navatelé tak získají připravené a motivované zaměstnance.“
Národní cena absolventských prací z oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů je unikátní projekt, který je zaměřen na bakalářské a diplomové práce. Vytváří prostor pro úzkou spolupráci zaměstnavatelů, studentů a vysokých škol. Jeho cílem je podpořit zájem mladých lidí o studium oborů v oblasti řízení a rozvoje lid-ských zdrojů.
Zleva: Doc. RNDr. Ladislav Halberštát, CSc. - vedoucí katedry řízení lidských zdrojů, fakulta Ekonomiky a managementu, Univerzita Obrany; Bc. Kateřina Horáková, výherkyně Národní ceny absolventských prací v kategorii bakalářských prací; Ing. Boris Fiedler, finalista Národní ceny; Prof. PhDr. Dušan Šimek, CSc., proděkan pro organizaci a rozvoj Filozofická fakulta Univerzity Palackého Olomouc; Mgr. Ing. Anna Šteffeková, výherkyně Národní ceny absolventských prací v kategorii diplomových prací; Mgr. Gabriel Mihalyi, finalista Národní ceny; PhDr. Michaela Tureckiová, CSc., odborná asistentka, katedra andragogiky a personálního řízení, Filozofická fakulta, Univerzita Karlova; Mgr. Ctirad Lolek, ředitel lidských zdrojů, Telefónica Czech Republic, a.s.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist