Schalke má devatenáctkrát vyšší rozpočet než Plzeň. I takový je rozdíl mezi českým a německým klubem, které se dnes ve 21.05 utkají v Gelsenkirchenu o postup do osmifinále Evropské ligy. První utkání v Plzni skončilo remízou 1:1.
Ačkoliv se Schalke může chlubit vysokými příjmy ze vstupného, televizních práv, sponzorů (mezi něž patří Gazprom, nalévající do klubu 15 milionů eur ročně) a merchandisingu, které loni dosáhly rekordní hodnoty 202,4 milionu eur, moří obrovské dluhy (aktuálně zhruba 200 milionů eur), byť by se jich chtělo do roku 2025 zbavit.
A na rozdíl od Plzně předlouho čeká na mistrovský titul. Zatímco Plzeň slavila ligový triumf loni na jaře, Schalke naposledy v roce 1958.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






