Schalke má devatenáctkrát vyšší rozpočet než Plzeň. I takový je rozdíl mezi českým a německým klubem, které se dnes ve 21.05 utkají v Gelsenkirchenu o postup do osmifinále Evropské ligy. První utkání v Plzni skončilo remízou 1:1.

Ačkoliv se Schalke může chlubit vysokými příjmy ze vstupného, televizních práv, sponzorů (mezi něž patří Gazprom, nalévající do klubu 15 milionů eur ročně) a merchandisingu, které loni dosáhly rekordní hodnoty 202,4 milionu eur, moří obrovské dluhy (aktuálně zhruba 200 milionů eur), byť by se jich chtělo do roku 2025 zbavit.

A na rozdíl od Plzně předlouho čeká na mistrovský titul. Zatímco Plzeň slavila ligový triumf loni na jaře, Schalke naposledy v roce 1958.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se