Blížil se 14. červenec 1991. Králův háj, Liberec. Malý blonďatý klučina vyhlížel, co asi dostane ke svým prvním kulatým narozeninám.

Oblečen do dresu a kopaček věděl, že k úplné spokojenosti mu postačí, aby se v tátových rukou objevilo to kulaté neštěstí, ten nesmysl, za kterým se honí dvaadvacet chlapíků po zelené ploše, ta věc, která umí ve vteřině vykouzlit v lidech vlnu euforie a nadšení, na druhé straně slzy na jejich tvářích. Ten moment, kdy se mu bíločerná meruna dostala do ruky, nikdy nezapomene.

To bylo štěstí a radost!

img136

A jak to tak bývá, aby bylo na světě vše v rovnováze, zákonitě muselo přijít zklamání. Na hřiště před domem, kde táta s malým oslavencem dávají dárku správnou patinu, vběhne jiný oslavenec. Černý jaguár. Sousedka, pracující jako ošetřovatelka šelem po narození v místní ZOO, vypustí malou neškodnou černou kočičku z rukou, aby se proběhla. A ona, ač věkem novorozeně, poprvé ukazuje své drápky a hlavně zoubky.

Chvilku hra na třetího, marné volání na domácího mazlíčka jménem, vítězství přírody, přirozenosti a pudu malé šelmy patřící do džungle a ne na dětské hřiště, rychlý zoubek a ... slzy v očích oslavence - bíločerný kamarád vypouští svou duši.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se