České tenisty dělí jeden bod od triumfu v Davisově poháru. K zisku slavné "salátové mísy" po dlouhých 32 letech je přiblížili v dnešní čtyřhře Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem výhrou nad Španěly Marcelem Granollersem a Markem Lópezem 3:6, 7:5, 7:5 a 6:3. Domácí výběr vede ve finále v pražské O2 areně před nedělními dvouhrami 2:1 na zápasy.

Jako první se pokusí přidat vítězný bod Berdych, kterého ale v neděli od 13:00 čeká pátý hráč světa David Ferrer. Zápas případně uzavřou Štěpánek s Nicolásem Almagrem. Češi usilují o první titul od roku 1980, kdy Davis Cup ovládli tenisté pod československou vlajkou v čele s Ivanem Lendlem a Tomášem Šmídem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se