Britský tenista Andy Murray po nejúspěšnější sezoně kariéry vyzdvihl zásluhy trenéra Ivana Lendla. S pomocí českého daviscupového vítěze z roku 1980 dokázal získat v Londýně olympijské zlato a na US Open se posléze radoval i z prvního grandslamového titulu.

Pětadvacetiletý Murray tvrdí, že mu Lendl během roční spolupráce dobře poradil ve spoustě detailů. "Ať už to byly fyzické záležitosti, technické věci, psychika, nebo taktika. V součtu mi to v mojí hře přidalo pět nebo deset procent, což byl právě ten kousek, který jsem potřeboval k prvnímu triumfu na velkém turnaji," řekl Murray před exhibičním turnajem v Abú Dhabi.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se