Petra Kvitová podlehla v prvním kole turnaje v Sydney slovenské tenistce Dominice Cibulkové dvakrát 1:6 a generálka na Australian Open jí vůbec nevyšla. Páté nasazené favoritce a osmé hráčce světa se tak nepodařilo odčinit neúspěch v Brisbane, kde vypadla před týdnem v druhém kole.

Po utkání dostala Kvitová otázku, co bylo špatně. "Všechno," odpověděla. Dvaadvacetiletá předloňská vítězka Wimbledonu se proti Cibulkové nezmohla na žádný odpor. Udělala 36 nevynucených chyb a z kurtu odešla po hodině a čtyřech minutách. O rok starší Slovenka si tak připsala po čtyřech porážkách první výhru nad českou jedničkou.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se