Petra Kvitová nebo Tomáš Berdych budou v úvodu prvního grandslamu roku těžit ze svého žebříčkového postavení a pro los hlavního turnaje vyhlížejí lehčí soupeře. Podobně dobře je na tom i Lucie Šafářová, Klára Zakopalová a mezi muži ještě Radek Štěpánek, kterého závěr loňského roku vynesl mezi nasazené hráče.

Ostatní čeští tenisté vstoupí do turnaje jako nenasazení, případně ještě na poslední chvíli z kvalifikace. V ideálním případě by o víkendu pavouk turnaje dvouhry, čtyřhry a smíšené čtyřhry mohl překonat loňskou rekordní čtrnáctičlennou českou účast v Melbourne.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se