Biologické pasy začínají být v profesionálním sportu populární. Po fotbale se zpřísňují testy na doping i tenistům. Zajímavé ale je, že tentokrát přišla změna až po nátlaku samotných sportovců.

Nejvíce se kritika ozývala ze strany britského olympijského vítěze Andyho Murraye a jeho švýcarského kolegy Rogera Federera. Oba volali po častějším a přísnějším testování. "Podstupuji teď méně testů než před šesti sedmi osmi lety," prohlásil Federer. "Neznám důvod, proč jsme méně testovaní a souhlasím s Andym, v průběhu roku nepodstupujeme moc krevních testů. Nebude mi vadit, když jich bude víc," dodává Švýcar.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se