Na novém okruhu v Texaském Austinu, který loni poprvé hostil formuli 1, se pojede poprvé také závod světového šampionátu silničních motocyklů. Na startu budou i tři čeští jezdci, kromě Jakuba Kornfeila v nejslabší kubatuře Moto3, také Karel Abrahama a Lukáš Pešek v nejsilnější MotoGP.
Smůlu měl ještě před začátkem kvalifikace Abrahamův tým, jehož místo v boxech doplatil na oheň v sousední stáji, který spustil požární systém. "Ten sice zabránil požáru, ale veškeré vybavení máme poškozené nebo minimálně špinavé a mokré," konstatoval Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






