Na novém okruhu v Texaském Austinu, který loni poprvé hostil formuli 1, se pojede poprvé také závod světového šampionátu silničních motocyklů. Na startu budou i tři čeští jezdci, kromě Jakuba Kornfeila v nejslabší kubatuře Moto3, také Karel Abrahama a Lukáš Pešek v nejsilnější MotoGP.

Smůlu měl ještě před začátkem kvalifikace Abrahamův tým, jehož místo v boxech doplatil na oheň v sousední stáji, který spustil požární systém. "Ten sice zabránil požáru, ale veškeré vybavení máme poškozené nebo minimálně špinavé a mokré," konstatoval Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se