Délka praxe je stanovena individuálně v závislosti na možnostech studentů. Minimálně stráví ve VZP 80 hodin v průběhu pěti měsíců, maximálně pak patnáct hodin týdně do konce roku 2014, kdy projekt končí. Všeobecná zdravotní pojišťovna zajistí pro studenty pracovní místo, mentora a pracovní trénink.

„Není novinkou, jak je pro absolventy těžké najít po škole zaměstnání. Mladí lidé s postižením jsou na tom ještě hůře. Zejména proto vidím v tomto projektu opravdu smysl,“ říká David Drahonínský, zaměstnanec VZP a medailista paralympijských her v Londýně i Pekingu. Je přitom pravděpodobné, že s některými studenty se pojišťovna dohodne na další spolupráci i po skončení tohoto projektu.

VZP má se zaměstnáváním hendikepovaných dlouholeté zkušenosti. Bezbariérová pracoviště, parkování pro invalidy, upravené výtahy či toalety, individuální řešení pracovních pomůcek a podmínek pro osoby se zdravotním pojištěním, to vše už je v největší zdravotní pojišťovně v Česku standard. Přestože za posledních pět let snížila počet zaměstnanců přibližně o dvanáct stovek (ze 4 772 na 3 509), procento zaměstnanců se zdravotním postižením zůstává téměř stejné.

V těchto dnech pracuje ve VZP osmdesát zdravotně postižených zaměstnanců. Nové nabídky práce, které mohou vykonávat i lidé s hendikepem, ale neustále přibývají. Najít je můžete například na stránkách www.zdravakariera.cz.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist