Tři velké ceny musel vynechat kvůli zdravotnímu stavu, jen pět dokončil a získal v nich pět bodů – to je letošní bilance motocyklového závodníka Karla Abrahama. Třiadvacetiletý jezdec není po pádu v Indianapolis ještě úplně fit ani před Grand Prix v Brně.

"Pořád to bolí a není to moc příjemné. Hned po návratu z USA jsem šel na rehabilitaci, dnes jdu na další. Určitě to ale bude bolet i přes víkend a budu muset dostat nějaká anestetika. Mělo by to ale být lepší než v Indy," uvedl Abraham.

Jezdec týmu Cardion AB Motoracing je ale připraven nastoupit v Brně za každou cenu. "V Indy to ale nešlo. Tam to byla taková bodavá bolest, když jsem se zvedl a začal brzdit, tak mi ruka v tu chvíli přestávala fungovat. Nebyl jsem schopný odjet ani jedno rychlé kolo," řekl Abraham, který už několikrát uvedl, že závod na Masarykově okruhu příliš v lásce nemá.

Abrahama museli odnést na nosítkách. Dopadlo to dobře, nic není zlomeného, hlásí jezdec - čtěte ZDE

Hlavně s ohledem na řadu mimosportovních povinností, které zde má. "Ne že by vyloženě zatěžovaly, ale potřebujeme se hodně soustředit, jak nastavit motorku, aby bylo na víkend všechno vypilované. A do toho máme spoustu vedlejších akcí, což trošičku komplikuje situaci, ale tak to v Brně prostě je," dodal.

Lapálie s ramenem nahradily předešlé zdravotní potíže. "Byly virového původu, měl jsem strašně nízké krvinky. Byl jsem v podstatě úplně mimo, unavený a nedokázal jsem se soustředit. Už je to v pořádku, ale co to bylo přesně, už nezjišťovali," řekl Abraham.

Během závodní přestávky čekají komplexní vyšetření u specialistů. "Jsme domluveni, že musím jít na nějakou pořádnou kontrolu, kde mi imunolog udělá testy, co všechno mi bylo a jak tomu předejít do budoucna. Ty problémy už jsou na zamyšlenou, už je to divný," přiznal závodník.

Nezdary a problémy ho sráží i psychicky, ale s celým týmem věří, že se to zlepší. "Snažím se dělat všechno, všechno dělají i mechanici a celý tým. Spokojení s tím nejsme a snažíme se, aby se to zlomilo a začali jsme jezdit dobré výsledky."

Abraham věří, nebo spíše doufá, že zlom v sezoně nastane už na Masarykově okruhu. "Rád bych řekl, že bych chtěl dojet na body a získal jich co nejvíce, ale ne vždycky to jde,“ řekl.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist