Už za tři týdny se chce český jezdec Karel Abraham po operaci ramena začít připravovat na další sezonu mistrovství světa silničních motocyklů. Teprve týden má však ruku volně od těla a začíná s rehabilitací. Plně fyzicky připravený chce být na přelomu ledna a února na testech v Malajsii, řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Abraham se zranil v půlce srpna při tréninku na okruhu v americkém Indianapolisu. Poranil si ramenní pletenec, měl poškozené úpony kloubního pouzdra a přetržené vazy mezi klíčkem a lopatkou. 

"Jsem rád, že jsem na operaci nakonec šel, i když jsem si to rozmýšlel," podotkl třiadvacetiletý závodník. "Teď věřím, že nejpozději v půlce ledna budu moct dělat všechno, na co jsem byl v předchozích sezonách zvyklý," uvedl. Dlouho prý byl schopný pouze ležet a koukat se na televizi či surfovat po internetu.

Uplynulou sezonu označil za dosud nejhorší v kariéře. "Udělal jsem pět bodů v těch málo závodech, co jsem jel, ale i tak jich mohlo být víc. Věřím, že příští rok bude rozhodně lepší i díky motorce," přál si Abraham.

Z Aprilie totiž přesedne na Hondu, která jeho týmu Cardion AB nabídla smlouvu už v létě a před týdnem ji společně podepsali. Jde o motorku, která je téměř stejná jako prototyp, odlišná je pouze elektronika, systém válců a také si Abraham vyprosil, aby tam dostal brzdy a tlumiče, na něž byl dosud zvyklý stejně jako jeho mechanici.

Letošní Aprilii označil za problémovou, přestože měl před rokem původně z přechodu od Ducati radost. "Jenže jsme se s nimi nemohli dohodnout na tom, aby pracovali na vývoji motorky. A když šéf Aprilie přešel v létě k Ducati, nedělaly se už vůbec žádné kroky kupředu," poznamenal majitel týmu Karel Abraham starší.

Motocykloví fanoušci budou mít pravděpodobně šanci prohlédnout si novou Abrahamovu motorku na brněnském Motosalonu, který se uskuteční 6. až 9. března. Mistrovství světa začne 23. března v katarském Dauhá.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist