Bývalý pilot formule 1 Michael Schumacher, který je od prosincového pádu na lyžích v umělém spánku, podle německého deníku Bild onemocněl zápalem plic. Manažerka sedminásobného mistra světa Sabine Kehmová informace odmítla komentovat.

Podle Bildu lékaři zápal plic diagnostikovali slavnému německému jezdci v průběhu minulého týdne a Schumacherovi museli nasadit antibiotika. "Ty informace nepocházejí od manažerů ani ošetřujících lékařů, takže je jako vždy musím označit za spekulativní. A spekulace komentovat nebudu," cituje Kehmovou agentura DPA.

Někdejší Schumacherův parťák Felipe Massa nedávno navštívil zotavujícího se pilota v nemocnici v Grenoblu. "Zůstal jsem u něj docela dlouho. Vypadalo to, že spí, jako kdokoli jiný z nás," komentoval stav současný jezdec Williamsu, který s Schumacherem závodil za Ferrari. "Modlím se za něj každý den," dodal.

Schumacher upadl na lyžích v neupravené části sjezdovky v Méribelu a udeřil se do hlavy o kámen. Absolvoval dvě operace mozku, po nichž byl uveden do umělého spánku. Poslední oficiální informace o jeho zdravotním stavu jsou staré dva týdny, tehdy management oznámil, že lékaři začali slavného pilota pozvolna probouzet.

Massa a Schumacher společně v týmu FerrariFelipe Massa a Michael Schumacher na stupních vítězů po Velké ceně Německa 2006

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist