První závod letošního mistrovství světa silničních motocyklů čeká o víkendu českého jezdce Karla Abrahama. Jediný český zástupce ve třídě MotoGP si ale pro okruh v Dauhá konkrétní cíl nedává. Pod umělým osvětlením v Kataru se bude muset hned na začátku závodního víkendu vypořádat s tím, že v sedle motorky strávil během testů méně času než soupeři.

Po podzimní operaci vazů v levém rameni není Abraham ještě stále v kondici, zranění jej limitovalo i ve všech předsezonních testech. Teprve poslední třídenní ježdění v Kataru zvládl s menšími omezeními než předchozí testování v Malajsii.

"První závod bude velká neznámá pro všechny jezdce na strojích specifikace open. Takže nemá smysl si klást dopředu nějaké cíle. Navzdory menší porci tréninkových kilometrů bych chtěl držet krok s ostatními jezdci na motocyklech Honda RCV1000R," uvedl Abraham v tiskové zprávě.

Závod v Kataru považuje za příjemný, i když trať podle něho dokáže být hodně zrádná. "Tím, že se jezdí až v noci, mění se na trati rychle podmínky. Vidět to bylo i na posledním dnu testů, kdy hodně jezdců na závěr dne padalo. Na dráze se kondenzuje vlhkost, navíc začíná foukat a obecně je dráha mimo vyjetou stopu docela kluzká," řekl Abraham.

Čtyřiadvacetiletý český jezdec vstupuje v seriálu mistrovství světa do desáté sezony, v Kataru bude startovat poosmé. Čtyřikrát závod na této trati nedokončil, jeho nejlepším výsledkem bylo sedmé místo v roce 2008. Tehdy jezdil ve třídě do 250 ccm.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist