Majitel a spoluzakladatel inkubátoru Jiří Janků považuje takový vývoj za manažerský neúspěch. „Nepodařilo se nám získat podporu dalších subjektů, abychom to mohli financovat z více zdrojů, jako to bývá jinde. Pro růst a rozvoj centra by bylo nutné najmout další místnosti, ale už takto jsme to dotovali a pak bychom to museli dotovat o to víc,“ uvedl k situaci Jiří Janků.

Z co-workingového centra vzešlo několik firem, které již fungují samostatně. Například společnost Spindo se snaží pomocí svého portálu dostat zákazníky z hypermarketů a řetězců zpět do malých obchodů. Existuje i zpravodajský server nazvaný Pardubice podle vás, který se orientuje na město a jeho občany. E-shop Dobré bedýnky zajišťuje objednávky a rozvoz zeleniny a ovoce od farmářů do domácností. Firma Angitu vytváří softwarové aplikace.

Centrum mělo být po krachu pardubického TechnoParku líhní nově vznikajících projektů a nových podnikatelských aktivit v Pardubicích. Prostory mohli zájemci za nízké nájemné využívat, měli svůj „stůl“, internetové připojení a zázemí účetních, daňových, poradenských, právnických, počítačových, bankovních či realitních služeb.

Zakladatelé inkubátoru nyní čekají, zda Pardubice a Pardubický kraj najdou nějaký způsob jeho financování. „Na to, abychom zajistili kvalitu služeb, takovou podporu potřebujeme,“ uvedl Janků. Podle něj lze zkušenosti a know-how z dosavadního projektu využít a peníze by bylo možné najít v dotačním programu integrovaných teritoriálních investic pro aglomeraci Hradec Králové - Pardubice.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist