První závod letošního mistrovství světa silničních motocyklů čeká o víkendu českého jezdce Karla Abrahama. Jediný český zástupce ve třídě MotoGP si ale pro okruh v Dauhá konkrétní cíl nedává. Pod umělým osvětlením v Kataru se bude muset hned na začátku závodního víkendu vypořádat s tím, že v sedle motorky strávil během testů méně času než soupeři.

Po podzimní operaci vazů v levém rameni není Abraham ještě stále v kondici, zranění jej limitovalo i ve všech předsezonních testech. Teprve poslední třídenní ježdění v Kataru zvládl s menšími omezeními než předchozí testování v Malajsii.

"První závod bude velká neznámá pro všechny jezdce na strojích specifikace open. Takže nemá smysl si klást dopředu nějaké cíle. Navzdory menší porci tréninkových kilometrů bych chtěl držet krok s ostatními jezdci na motocyklech Honda RCV1000R," uvedl Abraham v tiskové zprávě.

Závod v Kataru považuje za příjemný, i když trať podle něho dokáže být hodně zrádná. "Tím, že se jezdí až v noci, mění se na trati rychle podmínky. Vidět to bylo i na posledním dnu testů, kdy hodně jezdců na závěr dne padalo. Na dráze se kondenzuje vlhkost, navíc začíná foukat a obecně je dráha mimo vyjetou stopu docela kluzká," řekl Abraham.

Čtyřiadvacetiletý český jezdec vstupuje v seriálu mistrovství světa do desáté sezony, v Kataru bude startovat poosmé. Čtyřikrát závod na této trati nedokončil, jeho nejlepším výsledkem bylo sedmé místo v roce 2008. Tehdy jezdil ve třídě do 250 ccm.

Související