Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Cincinnati do čtvrtfinále, v němž ho čeká letošní wimbledonský šampion Andy Murray, zato Petra Kvitová už svou pouť turnajem skončila. Ve třetím kole vypadla s Dánkou Caroline Wozniackou a neobhájí loňskou účast v semifinále.

Šestý tenista světa Berdych přešel přes Španěla Robreda bez problémů 6:3, 6:0. Devátá hráčka světového žebříčku Kvitová začala s bývalou světovou jedničkou také skvěle – vyhrála první sadu 6:3, druhou sice ztratila 2:6, ale ve třetí vedla už 3:1 – jenže dalších pět her už patřilo soupeřce: 3:6. Kvitová s Wozniackou prohrála po třech letech a třech výhrách.

Berdych vyběhl s 23. hráčem světového pořadí za hodinu. "Tom - Tommy 6:3, 6:0," napsal poté na svém facebookovém profilu český tenista, který dal šest es, při podání nedal ani jednu dvojchybu a odvrátil všechny čtyři brejkboly. "Oproti včerejšku, kdy jsem se s tím trochu pral, bylo dnešní utkání dobré," zhodnotil.

Španělovi na tvrdém povrchu vrátil prohru z dubna na antuce v Barceloně a nyní ho čeká světová dvojka Murray, s nímž má pozitivní bilanci: 5:4 na zápasy.

"Těším se strašně moc, s Andym už jsem letos hrál, porazil jsem ho v Madridu, ale od té doby vyhrál Wimbledon, což ho posunulo o kus dál. Je to velká výzva, nemám co ztratit," řekl Berdych před čtvrtfinálovým zápasem se svěřencem Ivana Lendla, který by měl začít v 21 hodin českého času.

Po třetím kole se s turnajem rozloučila i Agnieszka Radwaňská, přestože v něm porazila Rusku Jelenu Vesninovou 6:0 a 6:2. Čtvrtá hráčka světa totiž kvůli pohřbu dědečka odstoupila a do semifinále tak bez boje pustila obhájkyni titulu Li Na z Číny.

"Mrzí mě, že musím skončit, protože mám formu, ale děda minulou neděli umřel a v sobotu je pohřeb. Rodina mě potřebuje," uvedla čtyřiadvacetiletá Polka.

Související