Dobrý den,
vzhledem k tomu, že ustanovení § 53 Zákoníku práce upravuje zákaz výpovědi dané zaměstnavatelem, jde ze strany tazatele či jeho zaměstnavatele zřejmě o omyl. Ať již zde bylo míněno jakékoliv ustanovení, zákoník práce nedává zaměstnavateli možnost dát zaměstnanci výpověď pro jednotlivé pochybení v práci, která nemohou ovlivnit celkovou kvantitu a kvalitu zaměstnancem odváděné práce.
Pokud tazatel skutečně plní veškeré povinnosti vyplývající mu z pracovního poměru a nebyl v posledních 12 měsících písemně zaměstnavatelem upozorněn na nedostatky v jím vykonávané práci, nemá jeho zaměstnavatel s ním ukončit pracovní poměr výpovědí z důvodu vyrobení jednoho zmetku. V případě uvedeného pochybení zaměstnance není splněn ani důvod pro okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem.
Pokud zaměstnavatel opravdu přistoupí na ukončení pracovního poměru výpovědí nebo okamžitým zrušením z uvedeného důvodu, tazateli bych doporučila neprodleně zaměstnavateli písemně sdělit, že výpověď není dle jeho názoru důvodná, a že nadále trvá na tom, aby jej zaměstnavatel dále zaměstnával. Neplatnost rozvázání pracovního poměru může tazatel následně uplatnit také u soudu.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist