Skotský klub Rangers se před dvěma týdny úspěšně obhájil proti nařčení z podvodu, který dle obžaloby spáchal v souvislosti s daněmi a sociálním pojištěním v letech 2001 až 2010. Rozhořčení fanoušků je však o to větší, že se Rangers kvůli tomu ocitli neprávem ve čtvrté lize. Fanoušci viní jak Finanční a celní úřad Jejího Veličenstva (HMRC), tak samotnou Scottish Premier League (SPL).

„HMRC vede protirangerovskou agendu, proto vznikl celý tenhle ,hon na čarodějnice‘,“ píší na Twitteru. Častým argumentem je finanční zruinování klubu ještě před rozhodnutím soudu: „SPL se do toho kolosálního ničení taky zapojila a měli by se hanbou oběsit! Co se stalo s presumpcí neviny?“

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se