Zájem žen o životní pojištění v posledních dnech vzrostl až o desítky procent. Vyplývá to z údajů největších pojišťoven.

Od 21. prosince se kvůli rozhodnutí Evropského soudu sjednotí sazby podle pohlaví. To bude v praxi znamenat zdražení životního pojištění pro ženy až o desítky procent. Proti tomu stejný produkt pro muže mírně zlevní.

Dosud vycházelo toto pojištění díky menším rizikům pro ženy výhodněji. 

"Zájem žen o uzavření životního pojištění stoupl meziročně o více než 20 procent. Předpokládáme, že jak se bude datum 21. prosince přibližovat, bude se tento nárůst zvyšovat," uvedl ředitel životního pojištění ČSOB Pojišťovny Vladimír Dvořák.

Ženy, které uvažují o uzavření životní pojistky, by měly té možnosti využít před 21. prosincem. Stejně tak i ty ženy, které chtějí v blízké budoucnosti například rozšiřovat rizika či zvyšovat pojistnou částku. I na ně by pak měly nové podmínky vliv, dodal.

Rozdíly mezi současnými a novými cenami jsou citelné. Například pětačtyřicetiletá žena za klasickou pojistku pro případ smrti a následky úrazu a invalidity s cílovou částkou jeden milion korun doplněnou o pojištění trvalých následků úrazu s cílovou částkou nyní platí měsíčně 1200 korun. Nově bude muset platit měsíčně téměř 2200 korun. 

Počet žen uzavírajících životní pojištění postupně narůstá i u Allianz.

"Vyšší zájem pociťujeme od jara. Od července pak evidujeme měsíční počet pojištěných žen dokonce mnohem vyšší než počet mužů. V listopadu se poměr žen k mužům dostal až na 60 procent ve prospěch žen," řekl mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Zatímco za první pololetí byl podle něj průměrný počet pojištěných žen 3500 měsíčně, v říjnu jejich počet atakoval hranici 5000 a v listopadu to bylo dokonce 5700.

Kooperativa v listopadu zaznamenala desetiprocentní zvýšení zájmu o pojištění žen.

V České pojišťovně se zájem žen o životní pojištění proti předchozím několika týdnům dramaticky nemění. "Meziročně evidujeme nárůst v řádu několika procent tak, že se poměr sjednaných smluv mezi muži a ženami srovnal," upozornil Jan Marek z tisového oddělení ČP.

Téměř všechny pojišťovny změní sazby až v poslední možný termín. Například v ČP lze pojistnou smlouvu se současnými podmínkami sjednat až do večera 20. prosince.

 Pojištění


Každá druhá pojistka je v cizině sjednána online. Zjistěte proč a zda se to vyplatí i Vám.>> Průvodce pojištěním


 

Některé pojišťovny ovšem sjednotily sazby již dříve. Pojišťovna České spořitelny u životního pojištění Flexi sjednotila sazby již od října letošního roku, a to jejich vzájemným přiblížením.

"Ženám jsme cenu za vybraná rizika zvýšili zhruba o 60 až 70 procent, mužům naopak snížili o 20 až 30 procent," upozornila mluvčí pojišťovny Jana Jirásková. UNIQA pojišťovna nasadila nové rovné sazby pro muže a ženy od 1. prosince. Nicméně ženy mohly ještě získat pojištění životních rizik za původní výhodnější pojistné do 10. prosince.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist