Tenisté Lucie Hradecká a František Čermák získali na Roland Garros titul ve smíšené čtyřhře. Ve finále pařížského grandslamu zdolali domácí Kristinu Mladenovicovou a Kanaďana Daniela Nestorem 1:6, 6:4 a 10:6. Na French Open se česká dvojice radovala z triumfu ve smíšené čtyřhře poprvé od roku 1991, kdy soutěž ovládli sourozenci Cyril a Helena Sukovi.

"Děkuji Lucii, protože bez ní bych titul nezískal, ale také rodině a fanouškům v hledišti za podporu," řekl na slavnostním vyhlášení Čermák, jenž získal grandslamový titul poprvé v kariéře. Hradecká se z něj radovala podruhé a opět na Roland Garros. Předloni v Paříži uspěla s Hlaváčkovou ve čtyřhře žen a naději mají i letos, protože už postoupily do semifinále.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se