Češi v přípravě na nový ročník NHL září. Po problémech s tříslem se na led poprvé vrátil útočník Patrik Eliáš - a ukázal, že je Devils z New Jersey opravdu platným hráčem. V sobotním utkání totiž svému týmu výrazně pomohl k výhře nad Islanders, když se v 36. minutě trefil a na začátku třetí třetiny nahrál Stevu Bernierovi na třetí gól.

"Patrik je jedním ze srdcařů týmu a je hezké jej mít zpět v sestavě," řekl deníku The Star-Ledger trenér New Jersey Pete DeBoer. I Eliáš je šťastný, že už je zpátky na ledě, začátek byl ale trochu náročnější: "První třetina byla těžká na plíce a nohy. Ale pak už jsem se cítil líp," prohlásil Eliáš, který zářil ve formaci s Jacobem Josefsonem a Damienem Brunnerem.

Nešťastný byl sobotní trénink pro Tučňáky - brankář Tomáš Vokoun ho musel předčasně přerušit, protože ho bolelo stehno. V nemocnici mu ale zjistili krevní sraženinu v pánevní oblasti. Jak dlouho bude dvojnásobný mistr světa mimo hru, zatím není jisté.

"Nejdůležitější věcí teď je Tomášovo zdraví, aby se cítil dobře. Podrobil se proceduře rozpuštění sraženiny a lékaři nám sdělili, že zůstane v nemocnici několik dní. Budeme nadále sledovat, jak se jeho stav bude zlepšovat," řekl serveru nhl.com generální manažer Pittsburghu Ray Shero.

Obdobné problémy trápily Vokouna v roce 2006 při působení v Nashvillu. V dubnu tehdy ukončil sezonu kvůli problémům s ucpanými cévami v oblasti pánve. Po třech měsících ale přestal brát léky na ředění krve a následně dostal od lékařů povolení k plnému tréninku a do sezony 2006/07 bez potíží naskočil.

Při Vokounově absenci bude krýt záda Fleurymu Jeff Zatkoff. "Fleury chytá dobře, jeho výkony jdou nahoru. Když bude Tomáš nějakou dobu mimo hru, bude mít Marc možnost se ukázat," dodal Shero.