Jen osm tenistů v takzvané Open éře světových grandslamů vydrželo na čele žebříčku ATP sto týdnů. Devátým se teď stal Novak Djokovič, který se tak připojil ke společnosti Andreho Agassiho, Björna Borga, Johna McEnroa, Jimmyho Connorse, Ivana Lendla, Petea Samprasa, Rafaela Nadala a Rogera Federera, který na čele vydržel ze všech nejdéle (302 týdnů).

"Měl jsem velký sen stát se světovou jedničkou. Jsou za tím roky tvrdé práce a odříkání, je to dlouhodobý proces. Tenis je specifický sport, buď máte veškeré uznání, nebo vás haní," prohlásil šestadvacetiletý Djokovič.

Djokovič kraluje světovému žebříčku od července 2011. O rok později ho na tři měsíce vystřídal Roger Federer, ale v listopadu už byl opět v čele srbský tenista. O pozici jedničky však Djokovič může přijít už za čtrnáct dnů, protože v patách mu je rozjetý Rafael Nadal, který od problémů se zraněním nabral životní fazonu.

"Ještě bude dost turnajů. Nechci nijak kalkulovat s body, naopak se snažím maximálně využít sebevědomí, které teď mám," řekl Djokovič. Od Nadala ho nyní dělí 260 bodů.

Oba budou startovat příští týden na turnaji v Pekingu. Srbský tenista bude obhajovat titul, a tím i hodně bodů, zatímco Nadal žádné. Pokud tedy španělský vítěz US Open postoupí do finále, vystřídá Djokoviče na čele žebříčku.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist