Marie Mališková bude mít za úkol zastřešit poradenství v oblasti společenské odpovědnosti firem, rozvíjet koncept strategického a komplexního uchopení programů společenské odpovědnosti v synergii s korporátní identitou a komunikací.

Marie Mališková před svým příchodem do PR.Konektoru působila na pozicích zodpovědných za implementaci programů CSR v několika mezinárodních společnostech. V Citibank Europe zastávala pozici specialistky komunikace, jejím hlavním úkolem bylo přizpůsobit globální CSR strategii místním obchodním zájmům a komunitním potřebám, identifikovat společensko-odpovědné cíle a jejich naplňování a vést programy nadace Citi Foundation v ČR a na Slovensku. Před nástupem do Citibank se deset let starala o CSR aktivity advokátní kanceláře Linklaters, resp. Kinstellar. Má zkušenosti také z neziskového sektoru, podílela se na rozvoji štědré sociální sítě Hearth.net, kterou vyvíjí občanské sdružení Adato Paradigma.

Téma společenské odpovědnosti je pro Marii i koníčkem. Již při studiích na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze se zúčastnila dobrovolné práce v USA pro americkou neziskovou organizaci „Habitat for Humanity“ a aktivně se podílela na organizaci a zajištění Multilaterálního projektu EU „Mládež pro Evropu“. V letech 2009-2011 působila jako dobrovolník v občanském sdružení Angel a vedla bilingvní občanské sdružení Bosma při MŠ a ZŠ Angel.

Marie se rovněž pravidelně účastní různých CSR konferencí, vede na toto téma semináře a podílí se na tvorbě odborných studií zaměřených na společenskou odpovědnost firem.

 

Související