Microsoft současně oznámil dostupnost více než padesáti ISV řešení na Azure Marketplace. Tato předkonfigurovaná odvětvová a oborová řešení třetích stran jsou další možností, jak mohou zákazníci rychleji získat a nasadit nástroje přesně podle svých potřeb.

Tato ISV řešení jsou stejně jako kmenové Dynamics AX pravidelně aktualizována, jak se od cloudových služeb v dnešní době očekává. Mimo padesáti dnes již dostupných řešení jsou další stovky ve stádiu vývoje.

„I pro české zákazníky začalo být využívání cloudu způsobem, jak transformovat klíčové procesy ve firmách s cílem obstát na trzích s náročnými zákazníky,“ tvrdí Martin Kováč, manažer divize podnikových systémů v Microsoftu a dodává: „Nový Dynamics AX, který je nabízený v první fázi jako cloudová služba, představuje další rozšíření naší platformy pro zvyšování produktivity a řízení firem, který doplňuje Office 365, analytický balík Power BI s Cortana Analytics Suite a řešení pro angažování zákazníků Dynamics CRM.“

Dynamics AX také přichází s dalším rozšířením služeb Lifecycle Services (LCS). Jejich využití při nasazení Dynamics AX formalizuje jednotlivé posloupnosti životního cyklu produktu (vývoj, testování a nasazení do produkce), takže prvotní implementace i následné aktualizace jsou jednodušeji proveditelné a pod kontrolou bez složitých zásahů do procesů. Společnosti tak mohou pro své kriticky důležité aplikace kombinovat přínosy best-practice přístupu s flexibilitou a jednoduchostí aktualizací, na jaké jsme zvyklí z cloudových služeb.

„Lifecycle Services představují výrazný posun ve způsobu, jakým společnosti řídí životní cyklus ERP systému. Jde o něco, co dříve nebylo možné,“ tvrdí Josh Greenbaum, hlavní analytik společnosti Enterprise Application Consulting. „Možnosti testování v prostředí cloudu a využívání škálovatelnosti cloudu pro jednotlivé fáze testů jsou velmi užitečné. A možnost jedním kliknutím promítnout všechny otestované změny do produkce, to je vskutku okouzlující.“

 

Moderní řešení pro moderní firmy

Dynamics AX přináší jednoduché, uživatelské prostředí, které je přizpůsobené pro ovládání dotykem. Inteligentní uživatelské prostředí pomáhá organizacím s rychlejším a přesnějším rozhodováním, jelikož uživatelé mají k dispozici aktuální data, která jsou pro správné rozhodnutí o dalším postupu nepostradatelná.

Dynamics AX, komplexní balík pro řízení firem, je aktuálně doplněn o novinky, jako jsou například Pracovní prostory (Workspaces). Jde o prostředí pro sdílení datových pohledů a spolupráci, které zahrnuje klíčové ukazatele výkonnosti, BI analytické funkce, pohled na kritická data, procesy a aktivity. Uživatelé tak mohou být produktivnější. Například Pracovní prostor pro finanční uzávěrku zefektivňuje tento náročný a citlivý proces.

 

Dostupnost

Dynamics AX je již nyní dostupný ve formě měsíčního předplatného pro tři základní typy uživatelů (uživatelé typu Self-serve, Task a Enterprise). Transparentní model plateb za užívání umožňuje podle Microsoftu společnostem začít produkt nasazovat rychleji a zároveň efektivně řídit náklady na jeho provoz.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist