Partnerem iniciativy The Next Rembrandt je i společnost Microsoft, která spolu s ING Bank, J. Walter Thompson Amsterodam, Delft University of Technology a muzei Mauritshuis a Het Rembrandthuis oživuje umění jednoho z největších světových malířů.

346

V rámci projektu The Next Rembrandt bylo ve 3D naskenováno všech 346 známých Rembrandtových obrazů. Nové dílo tvoří více než 148 milionů bodů (pixelů) a využívá 168 263 dílčích částí z již existujících obrazů.

V rámci projektu bylo ve 3D naskenováno všech 346 známých Rembrandtových obrazů a s využitím cloudových služeb Microsoft Azure, systému pro rozeznání obličejů a detailní analýzy výtvarné techniky byla všechna díla důkladně prozkoumána - například z pohledu kompozice obrazu, hloubky a textury malby, z pohledu objektu na obrazu a mnoho dalšího. Následně použitá řešení vytvořila ze získaných dat další obraz - portrét muže v černém oblečení ze 17. století s bílým límcem a kloboukem.

Nový obraz tvoří více než 148 milionů bodů (pixelů) a využívá 168 263 dílčích částí z již existujících obrazů. Obraz následně vytiskla speciální 3D tiskárna s využitím UV inkoustu.

Celý projekt trval zhruba 18 měsíců a vyvrcholil tento týden odhalením obrazu v Amsterdamu.

"Nový" Rembrandt

"Nový Rembrandt" v číslech:

  • analyzováno bylo 346 obrazů,
  • vygenerováno 150 GB dat,
  • více než 500 hodin renderování nového díla,
  • 148 milionů pixelů, které vytvořily nový obraz.

 

Článek byl publikován v ICT revue 4/2016.