Tomáš Ziegler (43) provozuje vinařský velkoobchod Víno s láskou, dováží a prodává vybraná vína z Rakouska, Itálie, Francie a Moravy. Vínu se věnuje od roku 1995. S podnikáním má bohaté zkušenosti, do nedávna byl aktivní v rodinné firmě působící v oblasti cestovního ruchu, téměř deset let byl šéfem a spoluvlastníkem firmy Energy Investment zabývající se obnovitelnými zdroji energie, kterou v nedávné době úspěšně dovedl k prodeji.

V obchodní branži se pohybuje přes dvacet let. Jako obchodník pracoval zejména pro zahraniční společnosti, naposledy pro maloobchodní řetězec dm-drogerie markt, kde začínal jako oblastní manažer zodpovědný za prodejny v České republice, později jako category a private label manažer zodpovídal za sortiment a uvádění vlastních značek dm na český trh.

Je absolventem Obchodní akademie v Českých Budějovicích, hovoří plynule německy a anglicky.

Je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří lyžování, beach volejbal, cestování, hudba, dobré jídlo a víno.

„Obchodu se věnuji prakticky celý svůj profesní život, rád bych nyní své znalosti poskytl i dalším podnikatelům,“ říká Tomáš Ziegler. „Maloobchod je v byznysu důležitým segmentem, s Tomášovým příchodem teď můžeme našim klientům nabídnout širší sortiment služeb,“ raduje se Jiří Rybár, řídící partner českého týmu Expense Reduction Analysts.

 

Zdeněk Tuma naposledy pracoval jako finanční ředitel pro Česko i Slovensko ve společnosti Glenmark Pharmaceuticals. Předchozích pět let řídil finance na stejné pozici ve firmě STADA Pharma CZ. Ve farmacii začínal jako manažer controllingu ve společnosti Zentiva.

Jeho příchod znamená velkou posilu v oblasti supply chain managementu (nákup, doprava, skladování a distribuce zboží), za kterou společně s finančním procesem zodpovídal v německé firmě STADA a samozřejmě cenná je jeho detailní znalost farmaceutické branže.

Zdeněk Tuma v minulosti pracoval také v telekomunikačním odvětví (UPC Česká republika) jako finanční kontrolor a v zábavním průmyslu (Universal Music) jako analytik.

Je absolventem Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a držitelem mezinárodně uznávaného titulu diplomovaný controller. Mluví plynule anglicky.

Volný čas rád tráví s rodinou, mezi jeho zájmy patří sport, cestování a literatura.

„Mám velkou radost ze Zdeňkova příchodu! Jako finanční ředitel patřil mezi naše klienty a byl natolik  nadšený výkonem našeho týmu, že se nakonec rozhodl svoji profesní budoucnost svázat s Expense Reduction Analysts,“ shrnuje Jiří Rybár, řídící partner českého týmu poradenské sítě.