Ladislav Seifrt (35) do Sberbank přináší dlouholeté zkušenosti z oblasti digitálních kanálů, online marketingu a informačních technologií zaměřených na prodejní aktivity.

Svou kariéru v bankovnictví zahájil v roce 2003 ve skupině GE Capital, kde se přímo podílel na zavedení prvního online řešení pro prodej úvěrů, přeměně internetového bankovnictví, či spuštění mobilního bankovnictví a mobilních plateb. Ve společnosti General Electric, kde působil podstatnou část své kariéry, došlo pod jeho vedením k zavedení online prodeje všech retailových produktů.

Od roku 2014 působil v Sberbank Europe, mateřské společnosti Sberbank CZ, kde vybudoval tým zodpovědný za řízení digitálního bankovnictví napříč všemi deseti zeměmi ve skupině Sberbank Europe. V Německu se podílel na vzniku nové online banky Sberbank Direct, pod jeho vedením došlo k obměně platforem přímého bankovnictví ve většině zemí skupiny a významnému růstu online prodeje na všech trzích. Od ledna tohoto roku přešel do Sberbank CZ, kde bude jeho prvním hlavním cílem dokončení projektů nového internetového a mobilního bankovnictví.

Z průzkumů víme, že internetové a mobilní bankovnictví je pro klienty při výběru banky klíčové. Proto plánujeme přijít do konce roku s novým řešením, které bude pro klienty více uživatelsky přívětivé a nabídne jim lepší možnosti, jak spravovat své finance online. Jsem rád, že mohu přispět k uvedení těchto klíčových produktů na trh. Plánujeme také více rozvíjet Sberbank eShop, který se nyní na celkovém prodeji retailových produktů podílí jednou pětinou. Máme ambice významně zkvalitnit a rozšířit digitální služby pro naše klienty“ uvádí Ladislav Seifrt plány pro nejbližší období.

Ladislav je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, hovoří anglicky.

Mezi jeho záliby patří cestování a sport – převážně lední hokej, lyžování, cyklistika a jóga. Ladislav je ženatý a má dvě děti (2 a 5 let).