Tiskový systém LED diod nyní pracuje s hardwarovým rozlišením 1200 x 1200 dpi. Jeho rychlost je "papírově" 30 stran za minutu i při barevném tisku a jak jsme si ověřili, tiskárna jí dosahuje i v reálném provozu. MC573dn je tak proti předchozí generaci výkonnější hlavně při zpracování složitějších tiskových úloh (až o třetinu) a také při práci s automatickým podavačem dokumentů. Například 18stránkový PDF soubor s množstvím fotografií dokáže vytisknout za 42 sekund (předchozí generaci to trvalo 58 sekund). Výrazně rychlejší je i tisk celostránkové fotografie formátu A4, která nyní opustí tiskárnu cca za 13 sekund.První výtisk opustí připravenou tiskárnu za osm sekund.
Společnost OKI poskytuje na barevnou multifunkci MC573dn rozšířenou 3letou záruku se servisem u zákazníka (on-site).
Výrobce řadí OKI MC573dn mezi tzv. chytré multifunkce, které se od obyčejných liší podobně jako chytrý mobil od běžného. Je to dáno softwarem a lepšími možnostmi pro další práci s dokumenty. Z multifunkcí se vyvinul obousměrný hub pro práci s dokumenty - nejde už jen o pouhý tisk či kopírování, ale také o skenování s OCR, napojení na systémy pro správu obsahu a další zpracování těchto informací. Chytré multifunkce jsou ideální pro digitalizaci procesů a snížení nákladů.
OKI MC573dn je díky možnosti síťového tisku i tisku z mobilních zařízení vhodná hlavně pro středně velké kanceláře, kde uživatelé ocení i možnost pohodlného ovládání multifunkce z chodby, bez prostřednictví připojeného počítače. Na velkém 7" dotykovém displeji není problém nastavit skenování dokumentů do e-mailu nebo do síťových složek. Samozřejmostí je možnost zabezpečeného tisku do paměti multifunkce, kdy si uživatel vytiskne dokument s citlivým obsahem až po patřičné autentifikaci prostřednictvím PIN nebo volitelně dokoupitelného modulu pro identifikaci pomocí bezpečnostní karty či otisku prstu. Veškerá data při přenosu mezi uživatelem a tiskárnou jsou navíc šifrovaná.
Právě v možnostech samostatné činnosti bez připojeného počítače spočívá asi nejdůležitější novinka v podobě otevřené softwarové platformy sXP. Ta umožňuje personalizaci dotykového rozhraní multifunkce pro specifické potřeby firmy. Dotykové rozhraní multifunkce lze naprogramovat tak, aby co nejlépe vyhovovalo požadavkům firemních zákazníků. Podle oprávnění jednotlivých uživatelů tak multifunkce může ukazovat pouze ty funkce, které jsou pro potřeby zaměstnanců relevantní a nejdůležitější, což zjednodušuje a zrychluje firemní workflow.
Především pro střední a větší organizace je zajímavá možnost napojení přes sXP na další části podnikové infrastruktury od aplikací až po cloudová úložiště. Se zařízením je dodávána sada aplikací, například Abbyy Fine Reader 12 Sprint 2 pro skenování s OCR a ukládání do archivačního formátu PDF/A a Sendys Explorer Lite 2 pro správu dokumentů a sledování nákladů.
Velký 7" dotykový displej přináší výhody pro uživatele z firem bez IT oddělení. Dokáže totiž pomocí videonávodu ukázat uživatelům, jak mají zařízení nastavit, vyměnit tonery nebo řešit nejčastější servisní úkony. Do tiskárny lze instalovat buď tonery s kapacitou 1500 stran, nebo s kapacitou 7000 stran (K) a 6000 stran (CMY). Podle toho se tiskové náklady pohybují od 0,44 Kč (černobílý tisk) a 3,31 Kč (CMYK) za stránku A4, do 0,53 Kč, resp. 4,18 Kč. Při výpočtu tiskových nákladů jsme vycházeli z doporučených koncových cen originálního spotřebního materiálu, u prodejců jsou ceny obvykle nižší. Uživatelům, kteří tisknou větší množství barevných dokumentů, doporučujeme využívat vysokokapacitní tonery, při primárně černobílém tisku není rozdíl v nákladech mezi 1500stránkovým a 7000stránkovým (K) tonerem tak výrazný.
V základní konfiguraci disponuje multifunkce vstupním zásobníkem na 250 listů A4 a multifunkčním zásobníkem na 100 listů (gramáž až 220 g/m2), volitelně lze k zařízení přikoupit ještě přídavný zásobník s kapacitou 530 listů. Kapacita automatického oboustranného podavače skeneru/kopírky činí 50 listů. OKI MC573dn dokáže tisknout jak z lokálního počítače pomocí USB portu, přímo z USB klíče, dále přes drátovou a bezdrátovou síť a umožňuje i tisk z mobilních zařízení pomocí služeb Google Cloud Print a Apple AirPrint.
V pohotovostním režimu se příkon tiskárny pohybuje pod hranicí 20 W, ve spánkovém módu spotřeba činí pouze 1,5 W a po automatickém vypnutí příkon klesne pod 0,5 W.
Při výběru multifunkčních zařízení je třeba mít na paměti jak tiskové parametry, tak i ty související se stále narůstajícím skenováním a možnostmi napojení na další součásti podnikové infrastruktury. Pro plnohodnotné firemní použití je proto třeba, aby byl skener konstruován pro dostatečně vysokou zátěž a skenoval rychle. Pro rychlou nebo pokročilou práci s multifunkcí je důležitý velký dotykový displej s jednoduchou možností úpravy ovládání související s napojením na úložiště dokumentů či informační systémy.
Recenze byla publikována va ICT revue 3/2017.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist