Společnost Foxconn, která má své závody v Pardubicích a v Kutné Hoře, se v poslední době soustředí na vývoj vlastních inovativních produktů v oblastech navrhování a vývoje průmyslového softwaru, průmyslového internetu věcí (IIoT) a digitálních továren v souladu s principy Průmyslu 4.0.

S cílem vybudovat organizaci pro sdílené HR a mobilní služby si Foxconn vybral SAP SuccessFactors HCM Suite včetně SAP SuccessFactors Employee Central, které mu umožní vytvořit jednotný pohled na zaměstnance odpovídající potřebám celé společnosti. Sada pro správu talentů v sobě zahrnuje nástroje pro nábor, adaptaci (onboarding), řízení výkonnosti a dosahování stanovených cílů, odměňování, vzdělávání, nástupnictví a rozvoj. Cílem změny je zvýšit produktivitu a angažovanost 4 400 zaměstnanců. Řešení zároveň podporuje firmu při plnění požadavků obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

Naší strategií je stát se předním celosvětovým poskytovatelem pokročilých produktů a integrovaných služeb pro průmyslovou automatizaci založenou na špičkových technologiích. Foxconn je dlouhodobě považován za nejlepšího zaměstnavatele v regionu. Tuto pozici si chceme udržet tím, že naše zaměstnance podpoříme nejlepším možným systémem pro řízení lidských zdrojů. Pro zajištění úspěšné implementace personálního systému jsme zvolili společnost AKT,“ říká Michal Batelka, HR ředitel Foxconn European Manufacturing Services, a dodává: „SAP SuccessFactors podpoří naše zaměstnance v jejich pracovních výkonech. Současně nám pomůže zabezpečit všechna data a zůstat v souladu s důležitými regulacemi, jako je GDPR.“

Colleagues at desk with smartphones

Jakožto společnost s několika tisíci zaměstnanci započal Foxconn svou implementaci SAP SuccessFactors sestavením projektového týmu skládajícího se z lokálních i globálních HR a IT sil a ze zástupců společnosti AKT. Tento tým nyní mapuje procesy v oblastech správy dat o zaměstnancích, náboru zaměstnanců, talent managementu a odměňování, s cílem využít inovací, které řešení SAP SuccessFactors přináší každé čtvrtletí.

„V AKT pomáháme business a HR manažerům realizovat tu nejlepší strategii k dosažení jejich cílů v digitalizaci HR,“ říká Pavel Jirůtka, ředitel společnosti AKT Česká republika, a doplňuje: „Jsme velmi potěšeni, že posilujeme naši spolupráci se společností SAP ČR a přinášíme prostřednictvím řešení SAP SuccessFactors společnosti Foxconn skutečnou přidanou hodnotu.“

HR cloudové řešení umožní Foxconnu standardizovat HR procesy napříč celou firmou, propojit je s dalšími softwary SAP a zajistit integritu dat, stejně jako včas zabezpečit dodržování zákonů a předpisů o ochraně osobních údajů na regionální i globální úrovni.

„HR musí držet krok s rapidním tempem změn, resp. musí udávat směr těchto změn. Společnost Foxconn si je toho vědoma a proto zahájila digitální transformaci svého HR oddělení. Jsme hrdí na to, že si v průběhu hledání té nejlepší cesty jak na to, vybrala za partnera právě nás, a že jí můžeme nabídnout globální řešení přizpůsobené potřebám českého trhu,“ popisuje Pavel Barták za SAP SuccessFactors v SAP ČR.

Foxconn se přidává k více než 6 600 zákazníkům SAP SuccessFactors po celém světě. Těm lídr v oblasti lidských zdrojů (HR) a řízení lidského kapitálu (HCM) pomáhá získat, rozvíjet a udržet si ty nejlepší talenty. K českým zákazníkům SAP SuccessFactors patří např. také společnosti Avast, ČSOB, Karlovarské minerální vody a další.