Víno je oblíbený vánoční dárek. V kategorii firemních dárků dokonce nemá konkurenci, jak ukázal i letošní průzkum agentury B-inside pro firmu Sodexo Benefity. Jen málokomu pod stromečkem lahev dobrého vína neudělá radost. Jak ale vybrat tu správnou, která obdarovaného spolehlivě potěší?

Svět vína nebyl nikdy tak pestrý jako v současnosti. V posledních dekádách se ve vinotékách a obchodech s vínem výrazně rozšířil sortiment z mimoevropských vinařských zemí, do popředí se také tlačí kategorie, jako jsou naturální, biodynamická či oranžová vína. Zlaté časy zažívají výrobci všeho šumivého a kvalitní bublinky už zdaleka nepochází jen z Champagne. To vše zákazníkovi přináší nepřeberné možnosti volby; na druhou stranu také riziko, že se do chutě či očekávání obdarovaného netrefí.

Základem je samozřejmě vědět, zda dotyčná osoba preferuje jen určitý styl vín. Zda má radši suché, nebo sladší víno, bílé, nebo červené nebo jak hodně se vínu věnuje a jestli ve skleničce třeba ocení nějakou raritnější vinařskou oblast či odrůdu. Je také důležité, jestli má být víno připravené k okamžitému vypití, nebo zda jde o sběratele, který si je ochoten na ten správný moment počkat třeba několik let. Připravili jsme jednoduchý rozcestník, díky němuž snadno zvolíte vína podle některých základních kategorií. Inspirujte se následujícími tipy, ve kterých najdete výběr 20 úžasných vín. 

Nový banner HN Víno