„V České republice nyní probíhá první představení tohoto programu vybraným fakultám. Cílem programu SAP University Alliances je poskytnout vysokoškolským studentům a profesorům přístup k demo-systémům a vzdělávacím podkladům řešení SAP. Věříme, že prakticky orientovaná výuka, a zvláště v oblasti IT, by byla pro náš pracovní trh velmi prospěšná. Po IT specialistech se znalostí SAP je dlouhodobě vysoká poptávka a jejich uplatnění na trhu práce je dobré. Současné snahy v oblasti vzdělávání, kdy by mělo docházet k častější a užší spolupráci škol a firem, vytváří vhodné prostředí pro zapojení univerzit do tohoto programu a věřím, že i v České republice budou brzy studenti, kteří tuto možnost dostanou a pomohou tak alespoň částečně uspokojit poptávku po pokročilé IT gramotnosti, která na současném českém pracovním trhu přetrvává,“ řekl Jakub Černý, Marketing Manager, SAP ČR.

Vysoký zájem o kvalifikované IT specialisty na českém pracovním trhu potvrdil také mluvčí společnosti LMC, provozovatele portálů Jobs.cz a Prace.cz Tomáš Dombrovský: „Poptávka tuzemských firem po nových zaměstnancích v segmentu IT se dlouhodobě drží na velmi vysoké úrovni, v uplynulém měsíci tvořila bezmála 11 % ze všech 20 712 pozic vystavených na Jobs.cz. K nejžádanějším profesím patří programátoři, vedoucí vývoje a SW architekti, dále IT analytici, IT konzultanti a také databázoví specialisté. Některé z těchto pozic se nyní firmám daří obsazovat jen s obtížemi, volných uchazečů s požadovanou kvalifikací a zkušenostmi je na trhu velmi málo.“

Uchazeč o práci, který má navíc i praktickou zkušenost, je pro zaměstnavatele mnohem zajímavější a k tomu by také prakticky zaměřená výuka v rámci SAP University Alliances měla přispívat. Také nástupní platy mladých IT specialistů patří k těm nejvyšším.

„IT profese patří dlouhodobě k nadprůměrně ohodnoceným - například nástupní mzda databázových specialistů činí v průměru 42 tisíc Kč měsíčně, u programátorů se nyní pohybuje kolem 44 tisíc Kč měsíčně, v případě IT analytiků v průměru 47 tisíc Kč a SW architektům firmy nabízejí průměrně 56 tisíc Kč měsíčně. Některé firmy se navíc soustředí na navazování spolupráce s nadějnými IT talenty již během studií, část z nich přitom také rozvíjí komplexní partnerské programy s vybranými fakultami,“ doplnil Tomáš Dombrovský.

Rozvoj talentů, podpora praktického vzdělání a užší spolupráce se vzdělávacími institucemi je také cílem SAP University Alliances programu. Účastní se ho více než 1 250 fakult z více než 50 zemí. Podporuje prakticky orientovanou vysokoškolskou výuku, která umožní budoucí vyšší uplatnění absolventů. Lektorům, profesorům a více než 200 000 studentům Nabízí snazší přístup k řešením společnosti SAP i dalším inovativním technologiím a propojuje software s aktivní výukou. Součástí programu jsou kompetenční centra, která poskytují školení vyučujícím, pomáhají s tvorbou výukových materiálů a vyvíjejí nové strategie výuky. Studenti díky programu SAP University Alliances získávají unikátní znalosti, které jim umožňují získat lepší pracovní nabídky.

Během letošní konference v Drážďanech byly uzavřeny nové dohody o spolupráci s Podnikatelskou fakultou (Faculty of Business Studies) ve Slovinsku, s Cape Peninsula University of Technology v jihoafrickém Kapském městě, s Univerzitou aplikovaných věd v německém Brandeburku (University of Applied Sciences) a dánskou University of Aarhus, z níž má vysokoškolský titul i Jim Hagemann Snabe, jeden z výkonných ředitelů společnosti SAP.

Příští setkání SAP Academic Conference EMEA se uskuteční 19.–20. srpna 2013 v Mnichově.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist