Karel Abraham po pádu nedokončil kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Ameriky a kvůli zlomené klíční kosti se nedělní závod pojede bez něj.

Na závodníkově webu  je zpráva o tom, že byl převezen do nemocnice na operaci a čeká jej několik týdnů v klidu. Abraham prožívá nepovedený vstup do sezony. V úvodní Grand Prix v Kataru upadl hned v prvním kole, nyní na novém okruhu v Austinu skončily jeho naděje ještě dřív. Na zemi se ocitl po kolizi s Australanem Bryanem Staringem.

Druhý český jezdec v elitní kubatuře Lukáš Pešek má problémy s technikou a bude stát na startu nedělního závodu až v poslední řadě. V novém formátu dvoudílné kvalifikace zajel v konkurenci pomalejších jezdců třináctý čas, což celkově stačilo na 23. místo.

„Od rána to byl jeden velký problém. Po pátečních trénincích jsme vyměnili motorku, protože ztrácela výkon. Na té druhé jsme dnes nemohli pracovat s elektronikou. Nevíme co je za problém," naspal Pešek na svůj web. "Navíc jsem toho tady málo odjel, a tak mi a týmu chybí cenné kilometry. Když jsem začal zrychlovat, tak motorka hodně klouzala a bylo to stále horší a horší. Zřejmě jsme se vydali špatnou cestou při nastavování. Chybí nám všem zkušenosti a ty bohužel nikde nekoupíme. Musíme jít krůček po krůčku.“

Jakub Kornfeil odstartuje do závodu Moto3 z páté řady. V kvalifikaci obsadil třinácté místo s odstupem 2,733 sekundy na vítěze.

Stejně jako v zahajovací Velké ceně Kataru ovládla kvalifikaci v nejslabší kubatuře trojice španělských jezdců na KTM, tentokrát obsadí první řadu startovního roštu v pořadí Alex Rins, Luis Salom, Maverick Viňales. Výhradně španělští piloti budou stát i v první linii MotoGP, v kvalifikaci se za sebou seřadili Marc Márquez, Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist